Єлецький Свято-Успенський монастир (c)


Присвячена архітектурному ансамблю Єлецького Свято-Успенського монастиря, заснованого в середині XI ст., - одного з найдавніших в Україні, головною спорудою якого є мурований храм на честь Успіння Божої Матері.


На аверсі монети зображено: малий Державний Герб України та по колу написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), ЄЛЕЦЬКИЙ СВЯТО-УСПЕНСЬКИЙ МОНАСТИР (унизу), головну споруду монастиря - Успенський собор, на тлі якого унизу напис XI - XVIII ст. ліворуч від собору номінал: 10/ГРИВЕНЬ, праворуч рік карбування монети - 2012.
На реверсі монети стилізовано зображено ікону Божої Матері на ялині відповідно до легенди про виникнення монастиря та розміщено: угорі півколом на стрічці напис - ОБРАЗ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ ЄЛЕЦЬКОЇ, унизу - стилізований орнамент.

Художники аверс: аверс: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій; реверс: Скоблікова Марія,Кузьмін Олександр, реверс:

Скульптори: Атаманчук Володимир, Дем`яненко Анатолій


Номінал Метал Маса дорогоцінного металу в чистоті, г. Діаметр,мм. Категорія якості карбування Гурт Тираж, штук Дата введення в обіг
10,00 срібло <не вказується> 38,6 пруф гладкий із заглибленим написом 7000 27.07.2012