16.01.2017

прес-реліз

 

За підсумками 12 місяців 2016 року грошова маса зросла на 10.8% до 1101.6 млрд. грн., що було зумовлено переважно зростанням гривневих депозитних вкладень, свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за грудень 2016 року.

 

Залишки за депозитами у національній валюті за підсумками 2016 року зросли на 8.7%, у т. ч. у грудні – на 4.0%. Залишки за депозитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) за рік майже не змінились, водночас у грудні унаслідок продовження дії ситуативних факторів, що спричинили посилення волатильності на валютному ринку, відбулося їх зниження на 1.9%.

 

Випереджаючими темпами зростали залишки за депозитами корпоративного сектору, як у національній, так і в іноземній валюті. Гривневі депозити бізнесу за підсумками 2016 року зросли на 12.0%, в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – на 3.3%. Цьому сприяло поступове пожвавлення економічної активності та покращення фінансових результатів підприємств, у тому числі завдяки активізації діяльності експортерів у другій половині року. Зростання номінальних доходів населення сприяло збільшенню гривневого депозитного портфеля громадян на 5.2% за підсумками року.

 

Протягом року спостерігалися ознаки відновлення кредитної активності банків, чому сприяли значні обсяги ліквідності банківської системи та поступове зменшення вартості ресурсів у національній валюті.

 

З початку року залишки за кредитами в національній валюті зросли на 17.5%. Насамперед банки нарощували портфель корпоративних кредитів в національній валюті, залишки за якими з початку року зросли на 22.3%. Водночас їх приріст здебільшого був зумовлений реструктуризацією заборгованості за кредитами в іноземній валюті.

 

Залишки за кредитами банків, наданими домашнім господарствам, продовжували скорочуватися. Портфель кредитів населенню у національній валюті з початку року зменшився на 4.0%, у т. ч. у грудні – на 0.8%.

 

У результаті активної реструктуризації кредитів в іноземній валюті їх портфель (у доларовому еквіваленті) з початку року зменшився на 20.2%.

 

Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у грудні 2016 року читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (січень 2017), який буде опубліковано 31 січня 2017 року.

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.