09.06.2017

прес-реліз

 

За підсумками травня 2017 року грошова маса майже не змінилася та становила 1088.7 млрд. грн. Незначне зниження залишків за депозитами частково було компенсоване зростанням готівкових коштів в обігу поза банками. Про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» за травень 2017 року.

 

Залишки за депозитами в національній валюті за підсумками травня залишилися практично на рівні попереднього місяця. При цьому гривневі депозити бізнесу зросли на 0.1%, незважаючи на те, що на травень припадає квартальна сплата податків. Залишки коштів на депозитних рахунках домашніх господарств у національній валюті після суттєвого зростання у квітні (на 4.2% м/м) у травні незначно скоротилися – на 0.3% м/м. Валютні депозити у доларовому еквіваленті знизилися на 0.1% м/м.

 

Кредитний портфель банків за підсумками травня дещо скоротився. Це насамперед зумовлено зниженням залишків кредитів у іноземній валюті (через ефекти переоцінки на тлі подальшого зміцнення курсу гривні по відношенню до долара США). Водночас залишки за кредитами в національній валюті також незначно скоротилися (на 0.2% м/м) за рахунок кредитів корпоративному сектору. При цьому залишки за кредитами, наданими домашнім господарствам у національній валюті, продовжили зростати, прискорившись до 1.7% м/м.

 

Відновлення Національним банком циклу пом’якшення монетарної політики з середини квітня 2017 року, а також сприятлива ситуація на валютному ринку зумовили подальше зниження роздрібних ринкових ставок банків. У травні продовжилося поступове здешевлення вартості кредитів, наданих корпоративному сектору. За підсумками місяця вартість гривневих кредитів бізнесу зменшилася на 0.3 в. п., а з початку року – на 2.7 в. п. до 14.1% річних. Водночас продовжувала знижуватися і вартість банківських депозитних продуктів для населення. За підсумками травня відсоткова ставка за гривневими вкладами населення зменшилася на 0.6 в. п. до 12.2% річних, а в іноземній валюті – на 0.3 в. п. до 3.4% річних.

 

Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у травні 2017 року читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (червень 2017).

 

Довідково:

 

Дані щодо кредитів та депозитів, що публікуються на сторінці "Грошово-кредитна та фінансова статистика" у розрізі секторів економіки, відрізняються від даних "Огляду банківського сектору" на сторінці "Публікації", в якому:

-         охоплюються банки, що були платоспроможними на звітну дату (за виключенням неплатоспроможних банків), якщо не вказано інше;

-         охоплюються банки з урахуванням філій в межах, а також філій за межами України;

-         відображаються кредити, надані клієнтам-резидентам та нерезидентам, а також кредити, надані банкам-резидентам та нерезидентам (у тому числі розміщені кошти);

-         відображаються депозити (кошти) клієнтів-резидентів та нерезидентів, а також депозити банків-резидентів та нерезидентів (у тому числі отримані кредити);

-         дані скориговані на резерви за активними операціями, якщо не вказано інше.