Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк взяв участь у розробці проекту НАБУ з фінансового моніторингу

04.09.2017

прес-реліз

 

Національний банк України взяв активну участь у підготовці проекту Незалежної Асоціації банків України (НАБУ), мета якого - налагодити постійну, оперативну комунікацію та обмін досвідом банків у питаннях фінансового моніторингу.

 

Першим кроком на шляху реалізації проекту стала публікація найкращих практик банків, зібраних та впорядкованих в одному документі, оприлюдненому на сайті НАБУ.

 

"Ми підтримуємо ініціативу банківської спільноти та дії Незалежної Асоціації банків, яка взяла на себе важливу місію опрацювати, систематизувати та оприлюднити найкращі практики з досвіду банків, набутого ними під час виконання вимог законодавства з фінансового моніторингу. Це дозволить іншим банкам оперативно отримувати інформацію про такі практики та використовувати її у своїй щоденній роботі. Національний банк вдячний усім, хто допоміг підготувати документ, який, я впевнений, стане гарним практичним "посібником" з фінмоніторингу для банків України", - зазначив директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

 

Метою застосування банками практичних рекомендацій є попередження проведення клієнтами банків ризикових схемних операцій, аналіз яких має здійснюватися на постійній основі по суті, а не формально. Крім того, практичні рекомендації наглядно ілюструють застосування банками ризик-орієнтованого підходу у різних проекціях.

 

Ідея заснування інформаційного фінансового посібника не нова. Вона активно використовується у США та Європі. Так, у Великобританії існує об`єднана керівна група по боротьбі з відмиванням коштів (JMLSG), що складається з провідних британських торгових асоціацій в галузі фінансових послуг. Вони збирають кращі практики англійських банків, які дають можливість виявлення схемних операцій виведення капіталу та ухилення від надання джерел надходження коштів.

 

За словами Ігоря Берези, Національний банк й надалі спільно працюватиме із банківською спільнотою над проектами, що допоможуть удосконалити систему боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.

 

Нагадаємо, у 2017 році Національний банк України змінив вимоги щодо управління банками ризиками в сфері фінансового моніторингу. Відповідні зміни передбачено постановою Правління від 25 травня 2017 року №42 "Про затвердження Змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу".


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   04.09.2017