Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

У Національному банку України відбулася нарада з топ-менеджерами найбільших банків

10.05.2017

прес-реліз

 

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева 10 травня 2017 року провела зустріч із керівниками найбільших банків. Від Національного банку також були присутні перший заступник Голови Національного банку Яків Смолій, заступники Голови Роман Борисенко та Катерина Рожкова.

 

Ця зустріч із банківською спільнотою стала останньою для Валерії Гонтаревої в якості Голови Національного банку України, адже починаючи з 11 травня цього року вона повністю залишає професійні справи у центральному банку та йде у вимушену відпустку, доки Верховна Рада України не прийме рішення щодо її відставки.

 

На прощальному заході Валерія Гонтарева запевнила, у НБУ не буде one man show. Команда центрального банку продовжуватиме свою роботу у відповідності до Комплексної програми розвитку фінансового сектору України і забезпечить спадкоємність реформ. Із 11 травня Яків Смолій виконуватиме обов'язки Голови Національного банку до призначення нового Голови НБУ.

 

Голова Національного банку також звернула увагу на низку приорітетних проектів для свого майбутнього наступника.

 

«Україні потрібна здорова конкуренція серед банків і належне корпоративне управління, тому вкрай важливо, щоб була прийнята оновлена концепція розвитку державних банків. Це однозначний пріоритет на поточний рік. Національний банк буде ретельно слідкувати за тим, щоб ця стратегія дійсно реалізовувалася. Це надасть нового поштовху розвитку банківської системи на наступні роки. Перед новим очільником Національного банку також стоятимуть і інші комплексні завдання щодо відновлення кредитування, розв’язання питання проблемних активів, побудова безготівкової економіки»,- наголосила Валерія Гонтарева.

 

Перераховуючи найбільші досягнення центрального банку за час перебування на посаді Голови Валерія Гонтарева зауважила, що у системі відбулися тектонічні позитивні зміни.

 

«Серед success stories Національного банку - перехід до режиму інфляційного таргетування, очищення банківського сектору, проведення внутрішньої організаційної трансформації НБУ та здобуття інституційної незалежності центрального банку. Більше того, нам вдалося досягти макрофінансової стабільності, яка спостерігається в Україні вже більше двох років. Це наше спільне з вами велике досягнення»,- сказала Голова НБУ.

 

Звертаючись до банкірів, Голова центрального банку закликала і надалі підтримувати партнерський діалог із НБУ та відстоювати його інституційну незалежність.

 

Від імені банківської спільноти Голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек подякував Валерії Гонтаревій за її волю та характер, що дозволили реалізувати справжні реформи.

 

 

 

 

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   10.05.2017