Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Національний банк централізує процеси ліцензування

07.03.2017

прес-реліз

 

Національний банк України вирішив централізувати процеси ліцензування та утворити новий структурний підрозділ - департамент ліцензування, який виконуватиме відповідні функції. Таке рішення було прийняте Правлінням Національного банку 2 березня 2017 року.

 

"Метою централізації процесів ліцензування є забезпечення єдиних стандартів роботи з заявниками та розгляду пакетів документів, які поступають від учасників ринку, - зазначила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.- Ми прагнемо зробити внутрішні процеси НБУ та комунікацію з ринком більш відкритими, зрозумілими, ефективними та впроваджувати єдині підходи взаємодії регулятора з усіма учасниками ринку", - зазначила вона.

 

Департамент ліцензування виконуватиме функції з реєстрації та ліцензування банків, їх відокремлених підрозділів, погодження набуття (збільшення) істотної участі в банках, погодження призначення керівників банків, а також функції з надання генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій. Ці функції раніше виконувало управління реєстрації та ліцензування НБУ.

 

Крім того, з 6 квітня 2017 року департамент ліцензування також виконуватиме функції з:

 

• видачі ліцензій небанківським фінансовим установам на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків;

 

• реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури;

 

• видачі ліцензій юридичним особам на надання послуг з інкасації.

 

Національний банк повідомляє, що з 6 квітня 2017 року відповідні пакети документів необхідно подавати до департаменту ліцензування НБУ.

 

Департамент ліцензування отримуватиме пакети документів, координуватиме їх розгляд, комунікуватиме з заявниками, надаватиме зауваження до пакетів документів та повідомлятиме про прийняті рішення. Профільні структурні підрозділи надаватимуть департаменту ліцензування експертні висновки щодо дотримання вимог законодавства у відповідних сферах.

 

Директором Департаменту ліцензування призначено Олександра Бевза. З лютого по жовтень 2015 року він був начальником відділу контролю за складом акціонерів банків департаменту реєстраційних питань та ліцензування Національного банку, з січня по жовтень 2016 року - заступником директора цього департаменту та начальником управління реєстрації та ліцензування банків. З жовтня 2016 року очолював самостійне управління реєстрації та ліцензування центрального банку.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   07.03.2017