Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

Динаміку депозитів у лютому визначав бюджетний фактор

10.03.2017

прес-реліз

 

У лютому 2017 року залишки за депозитами у національній валюті залишилися практично на рівні попереднього місяця. Про це свідчать попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за лютий 2017 року.

 

Залишки за депозитами корпоративного сектору у національній валюті скоротилися на 1.1% під впливом одночасної дії двох різноспрямованих чинників. З одного боку, скорочення депозитів юридичних осіб було типовим для періоду сплати квартальних податкових платежів З іншого боку, спостерігався приплив бюджетних коштів у банки, зокрема, коштів місцевих бюджетів.

 

Залишки депозитів домашніх господарств у національній валюті за підсумками лютого зросли на 1.3% та майже повністю компенсували скорочення депозитів бізнесу.

 

Залишки за кредитами, наданими банками у національній валюті у лютому збільшились на 0.2%. Кредитну активність продовжує стримувати високий рівень боргового навантаження серед позичальників корпоративного сектору. Зокрема, за підсумками лютого портфель кредитів, наданих бізнесу у національній валюті, фактично не змінився. Дещо швидшими темпами зростав портфель гривневих кредитів, наданих домашнім господарствам, який у лютому збільшився на 0.8%.

 

Грошова маса за підсумками лютого 2017 року зменшилась на 0.6% до 1 060 млрд. грн., що було зумовлено як скороченням депозитів, які входять до показника грошової маси, так і готівкових коштів в обігу поза банками.

 

Детальніше про основні тенденції на грошово-кредитному ринку у лютому 2017 року читайте у "Макроекономічному та монетарному огляді" (березень 2017).


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   10.03.2017