Українська | English

Головна » Законодавство » Проекти регуляторних актів НБУ та їх обговорення

Проект постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України"

Відповідно до вимог Закону України "Про Національний банк України" та п. 17 Плану підготовки проектів регуляторних актів Національного банку України на 2017 рік, затвердженого розпорядженням Національного банку України від 09 грудня 2016 року № 5379-р (зі змінами), Національний банк України розробив проект постанови Правління Національного банку України "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" (далі – Проект).

 

Підготовка Проекту здійснювалась в рамках спільного проекту Національного банку України та Незалежної асоціації банків України "Paperless" з метою поширення електронного документообігу на всі етапи здійснення банками та їх клієнтами операцій за документарними акредитивами.

 

Проектом передбачається внесення змін до:

      Положення про порядок здійснення уповноваженими банками операцій за документарними акредитивами в розрахунках за зовнішньоекономічними операціями, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 03 грудня 2003 року № 514 (зі змінами) (далі – Положення № 514);

      Інструкції про безготівкові розрахунки в національній валюті, затвердженій постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 № 22 (зі змінами).

 

Проектом запропоновано викласти Положення № 514 у новій редакції та врегулювати, зокрема, питання щодо:

      визначення порядку здійснення банками операцій за документарними акредитивами у національній та іноземних валютах в одному нормативно-правовому акті Національного банку України;

      адаптації порядку здійснення банками операцій за документарними акредитивами в національній та іноземній валютах до сучасної міжнародної практики здійснення операцій за документарними акредитивами;

      зменшення кількості паперових документів, які використовуються при оформленні банками та їх клієнтами операцій за документарними акредитивами в національній та іноземній валютах;

      використання електронних документів на всіх етапах здійснення банками та їх клієнтами операцій за документарними акредитивами в національній та іноземній валютах;

      зменшення кількості формальних та процедурних інструкцій у порядку роботи за документарними акредитивами в банках України для вільного управління ефективністю документарних процесів в межах загальних принципів регулювання банківського бізнесу.

 

Проект доопрацьований з урахуванням пропозицій, наданих банками України, Незалежною асоціацією банків України та Асоціацією "Український національний комітет Міжнародної Торгової Палати".

 

Аналіз регуляторного впливу цього проекту.

 

Зауваження та пропозиції до Проекту приймаються до 19 січня 2018 року на поштову або електронні адреси Національного банку України.

 

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України.

Електронна адреса: 682TRP@U0H0.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   18.12.2017