Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2017 рік

НБУ продовжує оптимізацію забезпечення готівкового обігу у Кіровоградській та Рівненській областях в рамках реалізації Концепції організації готівкового обігу в Україні

31.07.2017

прес-реліз

 

У рамках реалізації Концепції організації готівкового обігу в Україні з 01 жовтня 2017 року припиняється здійснення касового обслуговування підрозділами грошового обігу в Кіровоградській та Рівненській областях (рішення Правління Національного банку № 468-рш "Про оптимізацію забезпечення Кіровоградської та Рівненської областей готівкою").

 

Це рішення є частиною процесу трансформації Національного банку України та продовження централізації функцій регулятора.

 

Забезпечення готівкою банків та відокремлених підрозділів банків Кіровоградської та Рівненської областей відбуватиметься через найближчі (сусідні) регіони, де функціонують підрозділи грошового обігу Департаменту грошового обігу Національного банку України, на міжбанківському ринку, а також через уповноважені Національним банком банки, які зберігатимуть запаси готівки регулятора та забезпечуватимуть регіони готівкою.

 

Станом на 26 липня 2017 року, статус уповноваженого Національним банком отримали АТ "Ощадбанк" (рішення Правління НБУ від 24 лютого 2017 року № 102-рш) та ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" (рішення Правління НБУ від 19 липня 2017 року № 460-рш).

 

Зазначені вище уповноважені банки мають розгалужену мережу філій та відділень, які розташовані у всіх областях України, забезпечуватимуть регіони готівкою, як через свої банки, так і через інші банки та прийматимуть надлишки готівки від банків.

 

Процес оптимізації системи забезпечення готівкою регіонів, у тому числі за рахунок реінжинірингу існуючої мережі регіональних підрозділів грошового обігу продовжуватиметься протягом 2017 – 2018 років.

 

 

Довідково

 

Концепція організації готівкового обігу в Україні передбачає перехід від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що існує зараз в Україні, на делеговану модель.

 

Із 01 грудня 2016 року підрозділи грошового обігу Тернопільської та Житомирської областей припинили касове обслуговування, а забезпечення готівкового обігу в цих областях здійснюють підрозділи грошового обігу сусідніх областей. Передача здійснена у ході повної централізації функцій у цих областях.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   31.07.2017