Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини

Розроблено проект Правил використання QR-коду для переказу коштів

31.07.2019

прес-реліз

 

Національний банк України одночасно зі запровадженням міжнародного номеру банківського рахунку IBAN розробив проект Правил використання QR-коду для здійснення переказу коштів (далі – Правила).

 

Правилами визначаються єдині засади використання QR-коду учасниками безготівкових розрахунків для здійснення переказу коштів та вимоги до реквізитів QR-коду, що сприятиме зручності безготівкових розрахунків, спрощенню сплати рахунків та обміну платіжними реквізитами.

 

Використання QR-коду забезпечить можливість зручного заповнення платіжних реквізитів клієнтами банків для:

·         оплати товарів та послуг, зокрема комунальних (С2В та С2G);

·         здійснення переказу коштів зі свого рахунку на рахунок іншої фізичної особи (С2С).

 

QR-код може як формуватися засобами мобільного додатку, інтернет-банкінгу, системи "клієнт-банк", так і бути роздрукованим на папері (наприклад, на інвойсі або платіжному дорученні).

 

QR-код сьогодні застосовується для вирішення подібних завдань у багатьох країнах Європейського Союзу, де клієнти банків мають можливість оплати товарів та послуг за допомогою QR-коду в один дотик, використовуючи мобільний додаток смартфона.

 

Національний банк розіслав проект Правил банкам і небанківським установам для ознайомлення та очікує від них коментарі та пропозиції до 15 серпня 2019 року.

 

З прикладами використання QR-коду можна ознайомитися тут.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   31.07.2019