Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Олександр Писарук: забезпечення ефективної та оперативної взаємодії між регулятором та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб є вкрай важливим

08.09.2014

прес-реліз

 

Перше засідання постійно діючого комітету Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – комітет) відбулося 4 вересня 2014 року.

 

Метою створення та роботи комітету є координація діяльності для оперативного обміну інформацією між регулятором та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) та тісної співпраці для реалізації питань, що становлять спільний інтерес, а також прийняття узгоджених рішень. Засідання комітету відбуватимуться на щомісячній основі.

 

До складу комітету увійшло по чотири представники Національного банку України та Фонду, а очолюють його співголови (по одному від кожної установи) – перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук та директор-розпорядник Фонду Василь Пасічник.

 

"Забезпечення ефективної та оперативної взаємодії між Національним банком України та Фондом є вкрай важливим, особливо в умовах фінансової кризи та непростої ситуації в країні. На мою думку, така консолідація наших дій дозволить покращити процес роботи з проблемними банками та механізм виводу неплатоспроможних банків з ринку. Завдяки цьому ми сподіваємося підвищити рівень захисту інтересів вкладників та кредиторів банків", – зазначив Олександр Писарук.

 

Під час першого засідання комітету обговорювались питання взаємодії між регулятором та Фондом у процесі роботи з проблемними банками, покращення механізму створення перехідних банків, необхідності спільної інформаційної та фінансово-просвітницької політики, зокрема щодо банків, віднесених до категорії проблемних та неплатоспроможних.

 

Водночас учасники засідання погодилися з Василем Пасічником щодо необхідності підвищення оперативності й прозорості раннього реагування на проблеми в банках. Також під час діалогу йшлося про забезпечення успішного виконання Фондом своїх функцій, а також доцільність створення й особливостей діяльності перехідного банку, передбаченого абзацом третім частини 16 статті 42 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   08.09.2014