Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Світовий банк готовий продовжити надання ресурсів для підтримки фінансового сектору України

09.09.2014

прес-реліз

 

Сьогодні відбулася зустріч керівництва Національного банку України з представниками місії Світового банку щодо другої позики на політику розвитку фінансового сектору, яка перебуватиме в Україні до 19 вересня 2014 року.

 

Місія Світового банку розпочала підготовчу роботу щодо обговорення заходів другої позики на політику розвитку фінансового сектору (далі – ППРФС2), надання якої заплановано на І квартал наступного року.

 

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева висловила представникам місії Світового банку подяку за співпрацю щодо розвитку вітчизняного фінансового сектору, зокрема в рамках отримання першої позики, та наголосила на важливості реалізації усіх запланованих заходів у рамках проекту ППРФС2.

 

Під час зустрічі вона проінформувала представників місії Світового банку про першочергові заходи регулятора щодо стабілізації банківської системи та необхідність проведення структурних реформ у цей складний для України час.

 

Сторони також обговорили попередні результати діагностичного обстеження та програми капіталізації і плани реструктуризації 15 найбільших за розміром активів банків України, а також перебіг діагностичного обстеження наступних 20 найбільших банків.

 

Також йшлося про можливості зміцнення операційної, фінансової і регуляторної спроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) та необхідні обсяги фінансування Фонду з державного бюджету в 2015 році.

 

Керівник місії Світового банку Рінку Чандра висловив сподівання, що під час роботи місії відбудуться конструктивні та плідні зустрічі з представниками українського центрального банку. Він зазначив, що представники місії мають намір детально обговорити потенційні заходи ППРФС2, у тому числі спрямовані на поліпшення системи кредитної інформації та нормативно-правової бази для зменшення частки негативно класифікованих кредитів. Також важливим є обговорення планування в банках України заходів на випадок виникнення непередбачених обставин та необхідності детальнішого визначення поняття системно важливого банку.

 

 

Нагадаємо, що 8 серпня 2014 року Світовий банк за програмою ППРФС1, уже виділив Україні кредит обсягом 500 млн. дол. США на фінансове оздоровлення банківської системи та її стійкості до внутрішніх і зовнішніх ризиків.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   09.09.2014