Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Національний банк України задовольнив 38 заявок на загальну суму 111,90 млн. дол. США

23.09.2014

прес-реліз

 

Cьогодні Національний банк України провів черговий валютний аукціон.

 

Регулятор отримав від банків 67 заявок на загальну суму 160,447 млн. дол. США. Найвищий курс становив 14,25 грн. за дол. США з обсягом заявок за цим курсом 1 млн. дол. США. Курс відсікання був установлений на рівні 13,75 грн. за дол. США.

 

Національний банк України задовольнив 38 заявок на загальну суму 111,90 млн. дол. США.

 

Як наголосила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики Олена Щербакова, оскільки ситуація в банківський системі залишається складною, продовжується відплив депозитів і зростає попит на іноземну валюту, Національний банк України вирішив удосконалити формат роботи на міжбанківському валютному ринку та проводити валютні аукціони.

 

"Почали працювати з аукціонами. Аукціон – це можливість банку подати до Національного банку заявку та придбати іноземну валюту. Це ринковий інструмент. Немає ніяких лімітів банків, є тільки депонування гривні. Банк залишає заявку і, якщо зазначений у ній курс валюти дорівнює або вищий ніж курс відсікання, то її задовольняють. Мені здається, що це дуже прозорий механізм", – сказала вона і додала, що аналогічним механізмом роботи з державними паперами є тендер на підвищення ліквідності.

 

Під час аукціону спочатку в повному обсязі задовольнятимуться заявки на продаж валюти за найвищим курсом, що відповідає класичним правилам голландського аукціону. Такий формат проведення аукціону був обраний центральним банком з метою задоволення відкладеного попиту клієнтів банків, що не змогли вчасно купити валюту через адміністративні обмеження на валютному ринку. Банки, які невчасно або не в повному обсязі перерахували кошти до Національного банку, відповідно до правил аукціону, не були допущені до нього.

 

За словами Олени Щербакової, проведення таких валютних аукціонів та активна участь центрального банку в роботі міжбанківського ринку має сприяти поліпшенню ситуації в банківській системі та створенню стимулів для сталого укріплення курсу національної валюти.

 

Наступний валютний аукціон відбудеться 25 вересня 2014 року. У разі наявності попиту на ринку регулятор готовий продати на міжбанківському валютному ринку 200 млн. дол. США.

 

Нагадаємо, що брати участь в аукціоні можуть усі без винятку банки з необмеженою кількістю заявок і мінімальних лотів розміром не менше ніж 500 тис. дол. США для задоволення потреб клієнтів на купівлю валюти, що перерахували на рахунок регулятора грошове забезпечення в національній валюті для оплати іноземної валюти.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   23.09.2014