Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Національний банк України задовольнив заявки з купівлі іноземної валюти під потреби кас банків на 99 млн. доларів США

09.10.2014

прес-реліз

 

9 жовтня Національний банк України провів першу із двох валютних інтервенцій, анонсованих на зустрічі керівництва центрального банку з керівниками найбільших банків України 8 жовтня цього року. З метою задоволення заявок банків з купівлі іноземної валюти під потреби кас банків регулятором було продано банкам валюту на суму 99 млн. доларів США за фіксованим курсом 12,93 грн. за долар США. За підсумками проведеної інтервенції задоволено 80% попиту банків. Загалом в операції взяли участь 54 банки.

 

З метою залучення до участі в аукціонах якнайбільшої кількості банків Національним банком України прийнято рішення впорядкувати умови їх проведення. Зокрема для більш повного задоволення потреб ринку регулятором надано можливість брати участь в інтервенціях навіть тим банкам, на які не встановлено лімітів, за умови попереднього (за день) бронювання ними коштів на рахунку в Національному банку України.

 

За словами першого заступника Голови Національного банку України Олександра Писарука, Національним банком України здійснюватиметься ретельний контроль за наявністю валюти в касах банків, які отримують кошти на аукціонах. Так, ураховуючи результати контрольної закупівлі валюти Головою Національного банку України та представниками мас-медіа, регулятором і надалі проводитимуться перевірки продажу банками валюти. Разом з тим в робочому режимі Національним банком України перевірятимуться скарги громадян та інші факти порушення умов аукціонів та інтервенцій та вживатимуться відповідні адміністративні санкції до таких банків.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   09.10.2014