Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Національний банк цього тижня проведе дві валютні інтервенції

09.10.2014

прес-реліз

 

У Національному банку України 8 жовтня 2014 року відбулася чергова зустріч керівництва центрального банку з керівниками найбільших банків України. Учасники наради висловили низку пропозицій стосовно вдосконалення регулювання грошово-кредитного та валютного ринку, а також обмінялися думками щодо практичних аспектів реалізації тимчасових обмежувальних заходів Національного банку на валютному ринку. У нараді також взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної служби фінансового моніторингу України та Державної фіскальної служби України.

 

Перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук розповів присутнім, що цього тижня Національний банк проведе дві валютні інтервенції. "Ми проаналізували недоліки попереднього валютного аукціону і цього тижня проведемо дві інтервенції: для забезпечення клієнтських заявок та для підкріплення кас банків іноземною валютою" – зазначив Олександр Писарук. З огляду на значний попит на готівковому валютному ринку з боку населення, на 9 жовтня заплановано проведення валютної інтервенції для задоволення заявок банків з купівлі іноземної валюти під потреби кас банків на суму 100 млн. дол. США. 10 жовтня буде проведено інтервенцію для задоволення заявок банків з купівлі іноземної валюти під потреби клієнтів банків на суму 200 млн. дол. США. Також Національним банком було удосконалено процедуру проведення валютних операцій з метою залучення до них більш широкого кола банків. Водночас Олександр Писарук запевнив присутніх, що надання коштів банкам супроводжуватиметься контролем за наявністю валюти в їх касах.

 

Представники правоохоронних органів закликали керівників банків посилити контроль за незаконними фінансовими операціями, оскільки своєчасне оперативне реагування на такі неправомірні дії підвищить довіру до банківського сектору. Вони відзначили підвищення рівня інформаційного обміну між Національним банком та правоохоронними органами. Також присутнім було доведено на прикладах характерних випадків, що незаконні операції легко відстежуються та ідентифікуються. Банкіри висловили готовність до розширення співробітництва з правоохоронцями та Національним банком України з питань протидії незаконним фінансовим операціям.

 

Керівники банків також висловили конкретні пропозиції щодо удосконалення роботи валютного ринку, зокрема щодо розширення переліку валют на аукціонах за рахунок операцій з євро. Також йшлося про протидію приховуванню валютної виручки за кордоном з боку підприємств-експортерів.

 

На завершення Олександр Писарук запевнив присутніх: "Національний банк завжди готовий до відвертого обговорення нагальних питань та коригування нормативної бази відповідно до вимог ринку. Ми готові змінювати правила гри, якщо це допоможе економіці працювати, але ми сподіваємося на неухильне їх виконання в ці складні для країни часи" – підсумував він.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   09.10.2014