Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Олександр Писарук: Зниження спекулятивного попиту на валюту зробить можливим зняття Національним банком частини адміністративних обмежень

20.10.2014

прес-реліз

 

У п’ятницю 17 жовтня 2014 року відбулася зустріч першого заступника Голови Національного банку України Олександра Писарука з членами Європейської Бізнес Асоціації. Під час зустрічі обговорювалися питання, пов’язані із запровадженням Національним банком адміністративних заходів, спрямованих на запобігання різким коливанням курсу гривні.

 

Олександр Писарук зазначив, що він є прихильником ринкового курсоутворення, однак у країні, на теренах якої відбуваються військові дії, повністю реалізувати цей механізм неможливо. "Скорочення економіки, падіння валютних надходжень та поява негативних очікувань у суспільстві змушує Національний банк вдаватися до поєднання адміністративних і ринкових заходів. Центральний банк закликає з розумінням ставитися до тимчасових обмежень, оскільки їх запровадження зумовлено насамперед бажанням ліквідувати схеми виведення капіталу за кордон. На жаль, не буває адміністративних обмежень без незручностей. Прошу вашого терпіння", – звернувся до бізнес-спільноти Олександр Писарук.

 

Він навів приклади того, що такий комбінований підхід до валютного регулювання дав змогу досягти певних позитивних результатів. Зокрема валютний ринок почав функціонувати більш збалансовано, ніж кілька тижнів тому. "Обсяги заявок на купівлю валюти поступово зменшуються. І навіть на чорному ринку валюти спостерігається зменшення спредів. Маємо надію, що впродовж кількох тижнів ми зможемо задовольнити відкладений валютний попит, а спільна робота із правоохоронними органами приведе якщо не до ліквідації чорного ринку валюти, то до суттєвого зменшення його обсягів", – сказав Олександр Писарук.

 

Зниження спекулятивного попиту на валюту призведе до зняття Національним банком частини адміністративних обмежень. "Центральний банк вдячний бізнес-спільноті за розуміння і вітає ініціативу щодо проведення спільного бізнес-аналізу майбутніх нормативно-правових актів Національного банку. Сподіваюся, що спільна робота сприятиме мінімізації негативного ефекту від запровадження адміністративних обмежень. Діалог та управління суспільними очікуваннями – це ті інструменти, за допомогою яких Національний банк планує здійснювати регулювання валютного курсу", – запевнив Олександр Писарук.

 

"Оздоровлення банківської системи залишатиметься об’єктом пильної уваги з боку центрального банку. Буде продовжено виведення з ринку неплатоспроможних банків та банків, які займаються нелегальними операціями", – наголосив Олександр Писарук. Водночас він запевнив: "Системні банки країни без підтримки не залишаться. Національний банк надаватиме у разі необхідності кредити рефінансування".

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   20.10.2014