Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Національний банк України продовжує допомагати ринку знайти рівноважний курс гривні

11.11.2014

прес-реліз

 

За результатами проведеного сьогодні аукціону середньозважений курс гривні становить 15.8817 грн. за 1 долар США. Курс відсікання – 15.7525 грн. за 1 долар США. За словами Голови Національного банку України Валерії Гонтаревої, такий рівень курсу показує, що зростання котирувань уповільнилося та залишається на рівні, який вчора обговорювався під час наради з керівниками великих банків.

 

Зокрема, під час вчорашньої зустрічі банкіри висловили загальну точку зору про те, що практично знайдено той рівноважний стан курсу, на якому можна зупинитися та який, на їхню думку, перебуває в “коридоріміж 15 та 16 грн. за дол. США.

 

Як зазначили банкіри сьогодні, пошук рівноваги поки що триває. Адже ринок ще може спостерігати деякі сплески з огляду на те, що валютні надходження в банківську систему надходять не рівномірно, а глибинний форексний ринок та інституту маркет-мейкерів остаточно ще не побудовано.

 

 У свою чергу, Національний банк України планує вдосконалити процедуру щоденних аукціонів, на яких середньозважений курс буде визначатися з урахуванням функції нормального розподілу. Заявки банків будуть задовольнятися, починаючи від тих, хто запропонував курс купівлі на рівні середньозваженого курсу, і нижче. Це дозволить показати учасникам ринку не найвищі цінові пропозиції, а реальний обмінний курс гривні, тобто репрезентативний стан ринку.

 

Валерія Гонтарева також додала, що регулятор продовжить докладати зусиль для збалансування валютного ринку та відновлення нормального функціонування як банківської системи, так і економіки в цілому. “Ми продовжуємо сподіватися, що з нашою допомогою ринок все-таки набуде рівноважного стану. Водночас ми готуємо заходи монетарного характеру для стабілізації ситуації. Якщо ж панічні настрої будуть переважати над здоровим глуздом учасників ринку, то Національний банк вводитиме додаткові адміністративні заходи. Серед них розглядається і введення акредитивної форми розрахунків як обов’язкової за експортно-імпортними операціями. Це унеможливить притримування валюти експортерами в очікуванні більш високого курсу та водночас обмежить імпорт”, – резюмувала Голова Національного банку України.

 

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   11.11.2014