Українська | English

Головна » Фінансова інклюзія » Новини і події

У Дніпропетровську відбувся перший в Україні регіональний учнівський турнір із курсу “Фінансова грамотність”

Перший регіональний учнівський турнір із курсу “Фінансова грамотність” (далі – Турнір) було приурочено до Всеукраїнського тижня фінансової грамотності, який цього року проводиться вдруге. Змагання є заходом у рамках дослідно-експериментального освітнього проекту з підвищення рівня фінансової грамотності української молоді, який проводить Університет банківської справи Національного банку України (м. Київ) за підтримки Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II). Він тривав серед школярів, що прослухали спеціальний навчальний курс “Фінансова грамотність”, із 13 до 15 листопада за сприяння Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля.

 

У змаганнях взяли участь 14 команд із різних областей України: Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської, а також міста Києва.

 

У кілька етапів учасники відповідали на запитання щодо податкової системи, фінансової безпеки, валютного курсу, банківської системи.

 

У захоплюючій і пізнавальній науковій боротьбі учні, крім відповідних знань  із фінансової грамотності, продемонстрували свою здатність до раціонального мислення, уміння вирішувати складні проблеми й доводити свою правоту в дискусії з іншими школярами й викладачами, набули навичок доповідачів, опонентів і рецензентів.

 

Турнір подарував багато можливостей для творчості й імпровізації.

 

Усі учасники показали достойні результати в чесній боротьбі за звання найкращого. Переможцем турніру визнано команду Сумської області. II місце виборола команда Харківської області. III місце посіли відразу дві команди – Київської та Донецької областей. Також було визначено переможців у номінаціях “Кращий доповідач”, “Кращий рецензент”, “Кращий опонент”. Ними стали Роман Федоренко (команда Сумської області), Дмитро Носенко (команда Донецької області) та Олег Філатов (команда Харківської області). Усі переможці отримали від організаторів спеціальні кубки, медалі та книги (виготовлені Національним банком України), призові сертифікати на право отримання екскурсій до музеїв Києва, Харкова, Дніпропетровська. Присуджували також нагороди за толерантність, кмітливість, креативність, за вміння вести дискусію.

 

Учасники Турніру відзначили високий рівень його організації, справедливе та об’єктивне оцінювання з боку журі, стимулювання особистого творчого вдосконалення, а також висловили сподівання, що такі турніри з фінансової грамотності стануть постійними і займуть  важливе  місце серед форм активізації пізнавальної діяльності.

 

Фінансова грамотність усе впевненіше входить у наше життя. І на сьогодні бути фінансово освіченим є дуже важливо і престижно. Ким би ми не хотіли стати в цьому житті, чого б не навчалися, основи фінансової грамотності завжди будуть у пригоді в повсякденному житті, стануть запорукою нашого заможного життя,” – зазначила в. о. директора Генерального економічного департаменту Олена Коваленко.

 

 

 

Довідка.

 

Турнір було організовано Міністерством освіти і науки України, Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності, Національним банком України, Університетом банківської справи Національного банку України (м. Київ), Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти, Дніпропетровською обласною радою, Департаментом освіти і науки Дніпропетровської обласної та міської державної адміністрації, Дніпропетровським обласним інститутом післядипломної освіти та Дніпропетровським університетом імені Альфреда Нобеля і відбувся за фінансової підтримки Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II).

 

Членами журі були провідні науковці вищих навчальних закладів Києва, Дніпропетровська, Харкова, Черкас, а також досвідчені вчителі-методисти.

 

У Турнірі могли взяти участь команди шкіл, де впроваджено дослідно-експериментальний освітній проект із підвищення рівня фінансової грамотності української молоді, який було започатковано у 2012 році.

 

За час реалізації проекту підготовлено понад 200 вчителів для викладання курсу. Близько 800 шкіл України запровадили викладання курсу Фінансова грамотність старшокласникам. Сьогодні науковці Університету банківської справи здійснюють моніторинг та оцінювання рівня знань учнів за результатами викладання курсу.

 

 

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   26.11.2014