Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Керівництво Національного банку України провело чергову зустріч з банкірами

08.12.2014

прес-реліз

8 грудня 2014 р. в Національному банку України відбулася чергова зустріч з керівниками найбільших 40 банків. Керівництво Національного банку та банкіри розглядали питання функціонування грошово–кредитного ринку та банківської системи в кризових умовах.

 

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева повідомила про початок з 1 грудня докорінної реорганізації регулятора та представила нещодавно призначених нових керівників підрозділів Національного банку. "Більшість з них добре відомі ринку", – додала вона й анонсувала презентацію нової структури Національного банку наступного тижня.

Перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук повідомив, що Національний банк разом з профільними асоціаціями уточнює використання порядку регулювання діяльності банків в Україні під час проведення антитерористичної операції на Донбасі та окупації Автономної Республіки Крим. Він повідомив, що пропозиції Незалежної асоціації банків України наразі опрацьовуються, узгоджену позицію регулятора та банківської спільноти буде презентовано через тиждень на черговій нараді.

 

Стосовно ситуації на валютному ринку Національний банк дав змогу його ключовим учасникам самостійно сформувати рівноважний курс. "Щоденні аукціони проводяться Національним банком виключно для курсового орієнтира ринку, а не для задоволення потреб в іноземній валюті. А від зростання обмінного курсу страждають насамперед банки", – вкотре зазначила Голова Національного банку і нагадала про наявність адміністративного інструментарію, який Національний банк запровадить у випадку надмірного курсового тиску на ринку. Також Валерія Гонтарева повідомила, що на минулому тижні НАК “Нафтогаз України” здійснила черговий платіж на суму 400 млн. дол.США . "Ця сума забезпечить близько 1 мільярда кубічних метрів природного газу для українців", – наголосила вона.

 

Крім того, Валерія Гонтарева зазначила, що регулятор продовжує здійснювати оперативне регулювання ліквідності банківської системи, зокрема на поточному тижні буде проведений тендер з підтримки ліквідності строком на 45 днів за фіксованою процентною ставкою 19,5 %. "Залишки на коррахунках банків повинні бути достатніми для здійснення операцій, але не надмірними, щоб не здійснювати тиску на валютний ринок", – сказала вона.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   08.12.2014