Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Сергій Пономаренко: учасники ринку повинні використовувати інструменти хеджування для зменшення своїх валютних ризиків

10.12.2014

прес-реліз

 

 

 

Основні чинники, що впливали на роботу валютного ринку України в 2014 році, та інструменти хеджування валютних ризиків були основними темами виступу начальника Управління валютних операцій та аналізу фінансових ринків Національного банку України Сергія Пономаренка перед учасниками 7-го Українського Фармацевтичного Форуму 10 грудня 2014 року.

 

З метою забезпечення ефективної комунікації з галузевими торговими агентами, сприяння вирішенню проблем у діяльності експортерів та імпортерів фармацевтичного ринку Сергій Пономаренко проінформував учасників форуму про основні чинники, що впливали на формування курсу гривні до іноземних валют у 2014 році, та про можливі інструменти хеджування валютних ризиків. Серед таких чинників він назвав накопичені за попередні роки економічні дисбаланси, несприятливу зовнішню кон’юнктуру, торгову війну з Росією, руйнування виробничих потужностей і торговельних зв’язків унаслідок зовнішньої агресії, а також психологічні фактори. Що стосується інструментів хеджування валютних ризиків Сергій Пономаренко акцентував увагу на можливості використання форвардних та ф’ючерсних контрактів, валютних ОВДП, облігацій з індексованою вартістю, розрахункового форварду (NDF).

 

Також він зазначив, що відмова від політики фіксованого курсу і перехід до політики плаваючого курсу, а в майбутньому – до інфляційного таргетування означає, що обмінний курс перестає бути  “якорем” економічної політики, чимось незмінним. “Основний прогноз на 2015 рік – курс коливатиметься, але це не означатиме девальвацію, – заявив С. Пономаренко, – а тому ризик зміни курсу валют потрібно хеджувати”. 

 

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   10.12.2014