Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Керівництво Національного банку України і банкіри обговорили поточну ситуацію в банківському секторі

22.12.2014

прес-реліз

 

22 грудня 2014 року в Національному банку України відбулася зустріч із керівниками найбільших банків України. Вона стала заключною в цьому році, тож під час неї йшлося як про поточні питання, так і про підсумки роботи банківської системи за 2014 рік. Також банкіри обговорили ситуацію на валютному ринку.

 

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева проінформувала банкірів про результати роботи місії МВФ, що працювала минулого тижня в Україні. Керівництво місії позитивно оцінило роботу Національного банку щодо впровадження реформ та зазначило, що в межах своєї відповідальності Національний банк України виконав усі необхідні умови для отримання наступного траншу.

 

Під час зустрічі також розглядалося питання щодо врегулювання ситуації з реструктуризацією валютних кредитів населення. Перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук проінформував присутніх про результати зустрічей керівництва Національного банку з представниками найбільших банків, банківських асоціацій та представниками валютних позичальників, що відбулися минулого тижня. За підсумками обговорень досягнуто консенсусу практично з усіх питань та розроблено проект Меморандуму щодо питання врегулювання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті (далі – Меморандум). Олександр Писарук запевнив, що цей документ буде прийнятий одразу після доопрацювання.

 

“Питання реструктуризації валютних кредитів має бути вирішено на договірних умовах – це не тільки вимога МВФ, а й умова збереження довіри до банківської системи”, – наголосила Валерія Гонтарева і додала, що Меморандум повинен стати завершальним етапом у вирішенні питання реструктуризації валютних кредитів.

 

Стосовно ситуативного курсового сплеску на валютному ринку, що спостерігався минулого тижня, Голова Національного банку України Валерія Гонтарева зауважила, що він був певною мірою пов’язаний зі знеціненням російського рубля. “Це спровокувало виникнення панічних настроїв на валютному ринку України. Зараз ситуація поліпшується” – додала вона.

 

Також Олександр Писарук повідомив, що цього тижня всім банкам та банківським асоціаціям будуть надіслані для обговорення проекти нормативних актів, що вносять зміни до положень, якими регулюються  особливості формування та використання банками резервів під активні операції, а також розрахунку окремих банківських нормативів у зв’язку з припиненням  діяльності банків на тимчасово окупованій території України.

 

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   22.12.2014