Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Рада Національного банку України розглянула низку актуальних питань щодо діяльності регулятора

24.12.2014

прес-реліз

 

Під час чергового засідання Рада Національного банку України (далі – Рада) розглянула стан виконання Основних засад грошово-кредитної політики на 2014 рік та її вплив на соціально-економічний розвиток країни, а також низку актуальних питань щодо діяльності регулятора.

 

За результатами обговорення Рада констатувала, що здійснення грошово-кредитної політики в січні – жовтні 2014 року не повною мірою відповідало положенням Основних засад грошово-кредитної політики на 2014 рік.

 

Як зауважив Голова Ради Станіслав Буковинський, Рада рекомендуватиме Правлінню Національного банку України вживати нагальні антикризові заходи та займати проактивну позицію з метою пригнічення девальваційних та інфляційних процесів.

 

Також під час засідання Рада затвердила зміни до кошторису доходів і витрат Національного банку України на 2015 рік.

 

Ураховуючи економію коштів у 2014 році на забезпечення діяльності регулятора, Рада також розглянула питання про внесення змін до кошторису доходів і витрат Національного банку України на 2014 рік. Так Національний банк України сподівається на істотне зростання частини прогнозованого прибутку до розподілу за 2015 рік, яка підлягатиме перерахуванню до Державного бюджету України. Проте було вирішено доопрацювати це питання та уточнити показники за підсумками поточного року.

 

Крім того, Рада затвердила план своєї роботи на 2015 рік, план проведення внутрішніх аудиторських перевірок структурних підрозділів Національного банку України в 2015 році та структуру Апарату Ради.

 

Голова Ради Станіслав Буковинський наголосив, що на сучасному етапі важливим є відновлення довіри громадян до банківської системи і на досягненні цієї мети мають бути зосереджені зусилля всіх владних інституцій: "Важливим аспектом у цьому питанні є посилення ролі Ради Національного банку України в забезпеченні макрофінансової стабільності в державі, що сприятиме підвищенню ефективності проведення грошово-кредитної політики та збереженню довіри населення до фінансового сектору".

 

Нагадаємо також, що 18 грудня цього року відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 940/2014 було звільнено членів Ради Андрія Портнова та Валерія Хорошковського.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   24.12.2014