Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева візьме участь у пленарному засіданні Верховної Ради України 26 грудня 2014 року

24.12.2014

прес-реліз

 

26 грудня 2014 року на запрошення та згідно з календарним планом роботи Верховної Ради України Голова Національного банку України Валерія Гонтарева візьме участь у пленарному засіданні парламенту.

 

Голова Національного банку проінформує народних депутатів України про поточний стан грошово-кредитного ринку та банківської системи. Як неодноразово було заявлено раніше, Валерія Гонтарева готова до конструктивного діалогу з народними депутатами України щодо шляхів стабілізації вітчизняної економіки та першочергових кроків органів влади в цьому напрямі.

 

Водночас повідомляємо, що Голова Національного банку Валерія Гонтарева не зможе взяти участь у сьогоднішньому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (далі – Комітет) у зв’язку проведенням у цей час засідань Кабінету Міністрів України та Національної ради реформ під головуванням Президента України, про що було заздалегідь проінформовано Голову Комітету Андрія Павелка в окремому листі.

 

У зазначеному вище листі Валерія Гонтарева надала докладні відповіді на запитання, отримані раніше від Комітету. Вона повідомила, що регулятор не надає прогноз середньорічного показника курсу гривні до долара США для бюджетного процесу, а відповідальним за підготовку прогнозу основних макропоказників економічного та соціального розвитку є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Відповідно до Закону України "Про Національний банк України" при виконанні своєї основної функції Національний банк має виходити із пріоритетності досягнення та підтримки цінової стабільності в державі, індикатором якої є темп зростання індексу споживчих цін. Офіційний прогноз регулятора щодо інфляції буде опубліковано після отримання інформації від Уряду України стосовно очікуваного підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів. Інформація про прогнозований обсяг перерахувань до Державного бюджету України на 2015 рік була доведена до відома Міністерства фінансів України в офіційному листі Національного банку  в жовтні 2014 року.

 

За попередньою інформацією прогнозований обсяг перерахувань Національного банку до Державного бюджету України на 2015 рік становить близько 38 млрд. грн. та буде остаточно підтверджений висновками аудиту у квітні 2015 року.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   24.12.2014