Стара версія
Українська | English

Головна » Фінансова інклюзія » Новини і події

Підсумки проведення Всеукраїнського тижня фінансової грамотності та Всесвітнього дня заощаджень

Цього року в листопаді Національний банк України вдруге провів Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності, заходи якого стали продовженням Всесвітнього дня заощаджень, який у всьому світі відзначається 31 жовтня. Метою його проведення в Україні стало привернення уваги громадськості до підвищення рівня фінансової грамотності українців, а також стимулювання обачної та свідомої поведінки громадян під час ведення обліку власних фінансів.

 

До ініціативи Національного банку України долучилися як співорганізатори заходів громадські організації та професійні асоціації, банківські та фінансові установи, комерційні компанії, центральні та місцеві органи влади, університети, школи, бібліотеки тощо.

 

Під час проведення заходів різним цільовим категоріям населення роз’яснювалася необхідність виховання звички до заощадження заради фінансової стабільності в майбутньому. Учасники заходів отримували знання та практичні навички ведення сімейного бюджету, дізнавалися про основні принципи фінансового обліку та інструменти інвестування коштів.

 

Активну участь у підготовці та проведенні заходів узяли фахівці територіальних управлінь Національного банку України у всіх регіонах країни.

 

Для ефективного та успішного проведення вищезазначених заходів Національним банком України були розроблені рекомендації та сценарії освітніх заходів відповідно до особливостей різних вікових і соціальних груп населення та сфери їх інтересів. Упродовж святкування за методичними рекомендаціями та матеріалами до Національного банку України звернулося близько 200 установ та організацій.

 

За даними звітів співорганізаторів заходів у семінарах, лекціях, шкільних уроках, інтерактивних заняттях та Днях відкритих дверей взяли участь майже 226 тис. учасників. Це в понад 10 разів більше, ніж минулого року – у 2013 році в заходах, присвячених тижню фінансової грамотності та Всесвітньому дню заощаджень, взяли участь близько 20 тис. учасників. Цього року вперше фахівці центрального апарату провели цикл лекцій у київських закладах середньої освіти.

 

Проведення таких заходів не тільки сприяє підвищенню рівня фінансової грамотності населення України, підвищенню якості банківських продуктів та фінансових послуг, а й посилює довіру до банківської системи, – переконані як банкіри, так і керівництво Національного банку України.

 

Адже фінансова грамотність – це знання, необхідні сучасній людині для комфортного життя у динамічному світі фінансів. Це – вміння та навички, що дають змогу безпечно користуватись усіма фінансовими послугами, заощаджувати та примножувати власні кошти. Фінансово грамотні громадяни – це основа заможної, щасливої та фінансово незалежної країни.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   26.12.2014