Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2014 рік

Щодо приєднання Литви до зони євро

26.12.2014

 

Національний банк України повідомляє, що за інформацією Європейського центрального банку, розміщеною на його офіційному сайті у мережі Інтернет за адресою www.ecb.int, з 1 січня 2015 року Литва приєднується до зони євро. З цього дня євро замінить литовські лити, які будуть поступово вилучатися з обігу.

 

Конвертаційний курс, за яким литовський лит буде замінюватися на євро, зафіксований на рівні: 1 євро = 3,45280 литовських литів.

 

Заплановано двотижневий період, протягом якого обидві валюти перебуватимуть в обігу, а решту видаватимуть в євро. Лити перестануть бути дійсним платіжним засобом з 16 січня 2015 року.

 

Обмін литовських литів

 

У поштових відділеннях, кредитних спілках і банках

Лити можна обміняти у 330 поштових відділеннях і деяких кредитних спілках Литви за фіксованим обмінним курсом безкоштовно до 1 березня 2015 року. Лити можна обміняти в усіх банках до 30 червня 2015 року. Певні банки продовжуватимуть обмінювати банкноти литів до 31 грудня 2015 року.

 

У Центральному банку Литовської Республіки

Центральний банк Литовської Республіки також обмінюватиме литовські лити - банкноти і монети - за фіксованим обмінним курсом в необмеженій кількості впродовж невизначеного періоду часу. Ця послуга є безкоштовною.

 

В інших центральних банках країн зони євро

Інші центральні банки країн зони євро обмінюватимуть банкноти литів безкоштовно з 1 січня до 28 лютого 2015 року. Сума, яку можна обміняти, обмежується 1000 євро на одну особу/трансакцію у будь-який день.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   26.12.2014