Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "КБ "АКТИВ-БАНК"

29.12.2014

прес-реліз

 

Національний банк України прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "КБ "АКТИВ-БАНК".

 

Як зазначив перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук, починаючи з квітня цього року спостерігалося погіршення фінансового стану ПАТ "КБ "АКТИВ-БАНК", пов’язане з незадовільною якістю активів, що спричинило проблеми з ліквідністю та невиконання зобов’язань перед вкладниками і кредиторами.

 

У зв’язку з притаманними діяльності банку ризиками, зокрема кредитним, ліквідності, репутації, порушенням пруденційних вимог Національного банку України, надходженням скарг від клієнтів про невиконання зазначеним банком своїх зобов’язань, у ПАТ "КБ "АКТИВ-БАНК" було ініційовано та проведено станом на 22.05.2014 позапланову інспекційну перевірку.

 

"Інспектуванням встановлено порушення ПАТ "КБ "АКТИВ-БАНК" вимог нормативно-правових актів регулятора і підтверджено факти невиконання банком зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами, що стало підставою для його віднесення в червні 2014 року до категорії проблемних і призначення куратора – службовця Національного банку України", – повідомив Олександр Писарук.

 

Він додав, що згідно з банківським законодавством ПАТ "КБ "АКТИВ-БАНК" було встановлено строк для вжиття заходів щодо приведення своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.

 

Однак новими власниками не було вжито невідкладних заходів, спрямованих на покращення стану ліквідності банку. Кошти від акціонерів для розрахунків з населенням у достатньому обсязі не надходили. ПАТ "КБ "АКТИВ-БАНК" не було спроможним виконувати свої зобов’язання. Акціонер Олександр Антонов не доклав максимум зусиль для пошуку нових шляхів вирішення проблем з фінансуванням, натомість під час його перебування в ПАТ "КБ "АКТИВ-БАНК" відбулося відчуження активів на користь певних кредиторів банку.

 

З огляду на вищезазначене, ураховуючи вимоги статті 76 Закону "Про банки і банківську дільність", Правлінням Національного банку України була прийнята постанова від 02.09.2014 № 545 про віднесення ПАТ "КБ "АКТИВ-БАНК" до категорії неплатоспроможних. Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) прийнято рішення про призначення строком на 3 місяці з 03.09.2014 до 03.12.2014 тимчасової адміністрації, яка була продовжена до 24.12.2014.

 

"Протягом установленого строку Фондом здійснювався пошук інвесторів або приймаючого банку. Однак якість активів ПАТ "КБ "АКТИВ-БАНК" була незадовільною, тож знайти шляхи його оздоровлення не вдалось. Єдиним можливим варіантом є ліквідація банку", – сказав Олександр Писарук.

 

У зв’язку з цим Фонд звернувся до Національного банку України з пропозицією про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

 

Правлінням Національного банку України прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "КБ "АКТИВ-БАНК" з 24.12.2014.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   29.12.2014