Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "ТЕРРА БАНК"

29.12.2014

прес-реліз

 

Національний банк України прийняв рішення про ліквідацію та відкликання банківської ліцензії ПАТ "ТЕРРА БАНК”.

 

Коментуючи таке рішення регулятора перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук зауважив, що у зв’язку з погіршенням показників діяльності ПАТ "ТЕРРА БАНК” Національний банк України запровадив із середини липня 2014 року особливий режим контролю за його діяльністю шляхом призначення куратора – службовця Національного банку України.

 

"У цей період з метою стабілізації діяльності банку і усунення порушень та причин, що призвели до погіршення його фінансового стану, Національним банком неодноразово висувалися вимоги до власників та керівництва банку та надавалися рекомендації щодо вжиття дієвих заходів, спрямованих на поліпшення фінансового стану, – сказав Олександр Писарук. – Але акціонери та керівництво банку не здійснювали необхідних дій, спрямованих на стабілізацію діяльності банку”.

 

У зв’язку з погіршенням ситуації в ПАТ "ТЕРРА БАНК”, неспроможністю виконувати свої зобов’язання перед вкладниками та іншими кредиторами, порушенням вимог нормативно-правових актів Національного банку України на початку серпня 2014 року регулятор визнав банк проблемним.

 

"ПАТ "ТЕРРА БАНК” не виконав вимог законодавства та нормативно-правових актів Національного банку України щодо подання до Національного банку України плану фінансового оздоровлення банку, який передбачав би достатні та своєчасні заходи щодо поліпшення фінансового стану та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України”, – зазначив він та додав: – акціонери ПАТ "ТЕРРА БАНК” не скористалися можливістю відновлення діяльності банку та не забезпечили фінансову підтримку”.

 

Ураховуючи вищезазначене та керуючись вимогами статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність”, Правління Національного банку України прийняло постанову від 21.08.2014 № 518 про віднесення ПАТ "ТЕРРА БАНК” до категорії неплатоспроможних.

 

На виконання вимог статті 34 розділу VII Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) наступного робочого дня після прийняття Національним банком України рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних запровадила тимчасову адміністрацію з 22.08.2014 до 22.11.2014 та призначила уповноважену особу Фонду для її здійснення. 20.11.2014 виконавча дирекція Фонду прийняла рішення № 122 про продовження строку здійснення тимчасової адміністрації в ПАТ "ТЕРРА БАНК” до 22.12.2014.

 

Розглянувши пропозицію Фонду щодо ліквідації неплатоспроможного ПАТ "ТЕРРА БАНК”, Правління Національного банку України прийняло рішення про ліквідацію та відкликання банківської ліцензії ПАТ "ТЕРРА БАНК" з 24.12.2014.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   29.12.2014