Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2014 рік

Національний банк України започатковує роботу Комітету з монетарної політики

29.12.2014

прес-реліз

 

25 грудня відбулось перше засідання Комітету з монетарної політики (КМП). На першому засіданні КМП розглянув та узгодив прогноз реального сектору економіки, платіжного балансу та монетарних показників, операційні орієнтири грошово-кредитної політики на 2015 рік та визначив основні риси нової операційної структури процентної політики Національного банку України.

 

КМП створено Національним банком України в рамках процесу трансформації регулятора з метою підвищення інституційної спроможності та поступового переходу до режиму інфляційного таргетування.

 

"Створення такого органу зумовлене потребою систематизації процесу прийняття рішень з монетарної політики та посилення комунікацій із суспільством щодо визначальних факторів цих рішень", - пояснила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

 

КМП є колегіальним органом, відповідальним  за розроблення пропозицій щодо формулювання та реалізації грошово-кредитної політики, що надаватимуться Правлінню Національного банку для затвердження. Надалі планується внесення змін до законодавства, які передбачають безпосереднє делегування КМП цих функцій Правлінням.

 

Діяльність КМП зосереджуватиметься на визначенні змін параметрів монетарних інструментів, узгоджених з досягненням цілей грошово-кредитної політики Національного банку. Зокрема КМП на підставі розгляду стану фінансових ринків, макроекономічних показників і результатів прогнозних сценаріїв розроблятиме пропозиції щодо:

установлення та зміни облікової та інших процентних ставок Національного банку;

параметрів проведення активних та пасивних операцій з регулювання ліквідності банківської системи;

визначення та здійснення валютно-курсової політики;

розміру та порядку формування обов’язкових резервів для банків;

координації грошово-кредитної та фіскальної політик.

 

Очолюватиме КМП Голова Національного банку України. До його складу входитимуть також фахівці Національного банку України, до компетенції яких належать питання щодо формування та реалізації грошово-кредитної політики, макроекономічного прогнозування, фінансової стабільності та пруденційного нагляду.

 

Організаційними нормативами роботи передбачена можливість у разі необхідності скликання позачергових засідань КМП.

 

Засідання КМП у 2015 році відбуватимуться на щомісячній основі.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   29.12.2014