Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Національний банк України має право оприлюднювати інформацію про реальних власників банків та називати банки, що отримали рефінансування

14.01.2015

прес-реліз

 

На цьому наголосив перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук під час зустрічі з керівниками найбільших банків.

 

“Національний банк проводить значну роботу з розкриття інформації щодо кінцевих власників банків. Сьогодні майже щодня ми зустрічаємось із реальними власниками банків, інколи з декількома за день. Інколи – це відомі нам люди, а інколи й ні. Абсолютно відкритою для суспільства відтепер буде і процедура надання банкам рефінансування”, – зазначив перший заступник Голови Національного банку України під час обговорення з банкірами законодавчих змін, що були прийняті Верховною Радою України наприкінці грудня минулого року.

 

Особливу увагу перший заступник Голови Національного банку України приділив недосконалій “звітній” дисципліні банків, яка, за його словами, знижує ефективність системи раннього реагування Національного банку України та виконання регулятором наглядових функцій у цілому.

 

“Одним із стратегічних завдань Національного банку України – є введення суттєвих обмежень щодо кредитування банками пов’язаних осіб. Проведення таких операцій у значних обсягах сильно підриває стабільність банківського сектору”, – повідомив Олександр Писарук та додав, що вже розроблено ряд законодавчих змін, які дадуть змогу не лише більш чітко ідентифікувати пов’язаних осіб, а й значно посилити відповідальність власників та менеджменту банків за проведення операцій із пов’язаними особами, викривлення статистичної звітності та їх дії чи бездіяльність, що призвели до банкрутства банку.

 

Окремо Олександр Писарук наголосив на питанні виконання банками умов Меморандуму про реструктуризацію валютних кредитів (далі – Меморандум) та запропонував банкірам розглянути можливість його підписання. Також він повідомив, що пакет законодавчих змін стосовно оподаткування операцій банків з конвертації валютних кредитів наразі розроблений Національним банком та розглядається Парламентом. Зазначені законодавчі ініціативи разом із відміною мораторію на стягнення заставного майна за валютними кредитами є другою умовою, необхідною для виконання положень Меморандуму.

 

Присутній на зустрічі директор Юридичного департаменту Національного банку України Віктор Новіков проінформував банкірів про пакет законодавчих ініціатив, розроблених Національним банком та поданих на розгляд Верховної Ради України. Зокрема це законопроекти, що врегульовують питання роботи банків з іпотечними кредитами, застави та реалізації банками рухомого майна, створення кредитного реєстру Національного банку України, оптимізації процедур припинення діяльності акціонерних товариств унаслідок ліквідації, захисту прав кредиторів тощо. Разом із експертами Міжнародного валютного фонду завершується робота над законопроектом щодо посилення незалежності та інституційної спроможності Національного банку України.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   14.01.2015