Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Національний банк України розпочав практичну реалізацію своп-лінії з Китаєм у розмірі 15 млрд. китайських юанів

22.01.2015

прес-реліз

 

Україна та Китайська Народна Республіка дійшли згоди щодо посилення торгових контактів на найвищому рівні, зокрема щодо початку реалізації раніше підписаних домовленостей стосовно своп-лінії (англ.“swap”) між валютами двох країн у розмірі 15 млрд. китайських юанів (сума становить близько 2,44 млрд. дол. США).

 

Як зазначила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева, перебуваючи на WEF у м. Давосі (Швейцарія), започаткування практичної реалізації Угоди про валютний своп для валют гривня/китайський юань між Національним банком України та Народним банком Китаю стане кроком відчутної державної підтримки приватного сектору під час здійснення зовнішньоторговельних операцій задля пом’якшення ризику обмінного курсу, зменшення тиску на валютний попит з боку імпортерів, активізації інвестицій та стабілізації фінансового ринку країни.

 

За її словами, наразі Національний банк України переходить до практичної реалізації своп-лінії з Китаєм на суму близько 2,4 млрд. дол. США, яку можна буде використати для фінансування торгових контрактів, інвестиційних проектів та інших цілей. “Це сприятиме стабілізації ситуації в економіці та зменшенню попиту імпортерів на іноземну валюту. І тому при стабілізації ситуації та підтримці наших іноземних донорів та партнерів ми прогнозуємо укріплення гривні у середньостроковій перспективі”, – відзначила Валерія Гонтарева.

 

Нагадаємо, вчора під час зустрічі в м. Давосі Президента України Петра Порошенка з Прем’єр-міністром Китайської Народної Республіки Лі Кецяном було домовлено про початок реалізації раніше підписаних домовленостей стосовно своп-операцій з валютами двох країн у розмірі 15 млрд. китайських юанів.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   22.01.2015