Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Національний банк України прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ "КБ "ЕКСПОБАНК"

26.01.2015

прес-реліз

 

Розглянувши пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо ліквідації неплатоспроможного АТ "КБ "ЕКСПОБАНК", Національний банк України 22 січня 2015 року прийняв рішення про ліквідацію та відкликання банківської ліцензії АТ "КБ "ЕКСПОБАНК".

 

У зв’язку з погіршенням з початку 2014 року показників та зростання ризиків у діяльності АТ "КБ "ЕКСПОБАНК" Національний банк України встановив з середини серпня 2014 року особливий режим контролю за діяльністю АТ "КБ "ЕКСПОБАНК" шляхом призначення куратора – службовця Національного банку.

 

У цей період з метою стабілізації діяльності АТ "КБ "ЕКСПОБАНК", усунення порушень та причин, що призвели до погіршення фінансового стану, Національним банком неодноразово висувалися вимоги до власників та керівництва АТ "КБ "ЕКСПОБАНК" та надавалися рекомендації щодо вжиття дієвих заходів, спрямованих на покращення фінансового стану. Але акціонери та керівництво АТ "КБ "ЕКСПОБАНК" не здійснювали необхідних дій, спрямованих на стабілізацію діяльності банку.

 

У зв’язку з погіршенням ситуації в АТ "КБ "ЕКСПОБАНК", неспроможністю виконувати своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами, порушенням вимог нормативно-правових актів Національного банку з вересня 2014 року Національний банк визнав банк проблемним.

 

АТ "КБ "ЕКСПОБАНК" не виконав вимог законодавства та нормативно-правових актів Національного банку щодо надання до Національного банку плану фінансового оздоровлення банку, який передбачав би достатні та своєчасні заходи щодо поліпшення фінансового стану та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України. Акціонери АТ "КБ "ЕКСПОБАНК" не скористалися можливістю відновлення діяльності банку та не забезпечили фінансової підтримки.

 

Ураховуючи вимоги статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ "КБ "ЕКСПОБАНК" до категорії неплатоспроможних (постанова від 24.09.2014 № 597).

 

На виконання вимог статті 34 розділу VII Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) наступного робочого дня після прийняття Національним банком рішення про віднесення АТ "КБ "ЕКСПОБАНК" до категорії неплатоспроможних запроваджено тимчасову адміністрацію з 25.09.2014 до 25.12.2014 та призначено уповноважену особу Фонду для її здійснення, 25.12.2014 виконавчою дирекцією Фонду прийнято рішення № 163 про продовження строку здійснення тимчасової адміністрації в АТ "КБ "ЕКСПОБАНК" на один місяць – до 24.01.2015.

 

Урахувавши обґрунтування Фонду щодо ліквідації неплатоспроможного АТ "КБ "ЕКСПОБАНК", Національний банк України прийняв постанову про ліквідацію та відкликання банківської ліцензії АТ "КБ "ЕКСПОБАНК".

 

 

Довідково: інформація про дату початку виплат та банк-агент Фонду гарантування вкладів фізичних осіб буде оприлюднена на офіційному сайті фонду www.fg.gov.ua.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   26.01.2015