Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2015 рік

Про регулювання грошово-кредитного ринку

05.02.2015

 

Проаналізувавши динаміку макроекономічних та монетарних показників, Правління Національного банку України відзначає збереження суттєвих інфляційних ризиків. Приріст індексу споживчих цін у грудні 2014 року становив 24,9% у річному вимірі.

 

Прискорення інфляції визначалося низкою екстраординарних подій. Одним з основних інфляційних чинників було знецінення обмінного курсу гривні внаслідок реалізації накопичених у минулі роки дисбалансів і погіршення очікувань через суспільно-політичні події та військовий конфлікт на сході України.

 

Зростання інфляції зумовлювалося також підвищенням адміністративно регульованих цін і тарифів через проведення необхідних економічних реформ.

 

Інфляційні ризики залишатимуться високими в найближчій перспективі, що потребує вжиття додаткових заходів із збереження внутрішньої вартості гривні за рахунок підвищення процентних ставок за операціями Національного банку України.

 

Це сприятиме стабілізації грошово-кредитного ринку завдяки збільшенню привабливості проведення банківських операцій у гривні та стане сигналом щодо рішучості Національного банку України виконувати пріоритетну ціль з досягнення та підтримки цінової стабільності в Україні.

 

Разом з цим Національний банк України має намір підвищити дієвість облікової ставки як ключової ставки грошово-кредитної політики. Зокрема процентні ставки за інструментами регулювання ліквідності визначатимуться залежно від рівня облікової ставки.

 

Вищезазначене разом з іншими стабілізаційними заходами Національного банку України зумовить уповільнення темпів інфляції вже в першому півріччі  2015 року.

 

Підвищення внутрішньої вартості гривні матиме мінімальний вплив на активність у реальному секторі економіки, оскільки кредитування банків залишається суттєво обмеженим унаслідок підвищених ризиків ділового середовища.

 

Ураховуючи викладене вище, відповідно до статей 6 та 25 Закону України "Про Національний банк України", Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18 серпня 2004 року № 389 (зі змінами), Правління Національного банку України прийняло постанову "Про регулювання грошово-кредитного ринку" від 04 лютого 2015 року №81, якою зокрема передбачено встановити з 06 лютого 2015 року облікову ставку в розмірі 19,5%.

 

 

Довідково.

Відповідно до пункту 1 постанови Правління Національного банку України від 12 листопада 2014 року № 719 "Про регулювання грошово-кредитного ринку" розмір облікової ставки з 13 листопада 2014 року становив 14,0 % річних.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.02.2015