Стара версія
Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2015 рік

Про регулювання грошово-кредитного ринку

03.03.2015

 

Проаналізувавши динаміку макроекономічних та монетарних показників, Правління Національного банку України відзначає суттєве посилення інфляційних ризиків. У січні 2015 року приріст індексу споживчих цін становив 28,5%.

 

Наразі валютний ринок України перебуває в стресовому стані, що насамперед пов’язано з негативними очікуваннями на фоні продовження військових дій на сході країни. З початку року знецінення обмінного курсу гривні відносно долара США становило близько 80%.

 

Навіть ураховуючи екстраординарні умови функціонування української економіки, таке знецінення гривні є надмірним і таким, що не відповідає фундаментальним макроекономічним параметрам.

 

Зазначене потребує вжиття Національним банком України комплексних заходів зі зниження напруги на грошово-кредитному ринку та нівелювання ризиків для цінової стабільності в середньостроковій перспективі.

 

З урахуванням вищезазначеного, разом з посиленням адміністративних заходів на валютному ринку Національний банк України має намір активно застосовувати процентну політику для стримування девальваційного тиску на гривню.

 

З огляду на це, Національний банк України підвищує процентні ставки за своїми операціями та готовий здійснювати таке підвищення за необхідності і надалі для підтримання внутрішньої вартості національної грошової одиниці.

 

Суттєве посилення жорсткості грошово-кредитної політики необхідне для запобігання деструктивним процесам на грошово-кредитному ринку та обмеження розповсюдження їх негативних ефектів на загальноекономічну ситуацію.

 

За наявності ознак зниження напруги, які, зокрема очікуються після деескалації військового конфлікту на сході країни, отримання коштів від міжнародних фінансових організацій найближчим часом та відповідно зменшення інфляційних ризиків, Національний банк України має намір поступово відходити від жорсткої грошово-кредитної політики.

 

Ураховуючи викладене вище, відповідно до статей 6 та 25 Закону України "Про Національний банк України", Положення про процентну політику Національного банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18 серпня 2004 року № 389 (зі змінами), Правління Національного банку України прийняло постанову "Про регулювання грошово-кредитного ринку" від 02 березня 2015 року № 154, якою зокрема передбачено встановити з 04 березня 2015 року облікову ставку в розмірі 30%.

 

Довідково.

Відповідно до пункту 1 постанови Правління Національного банку України від 04 лютого 2015 року № 81 "Про регулювання грошово-кредитного ринку" розмір облікової ставки з 06 лютого 2014 року становив 19,5% річних.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   03.03.2015