Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2015 рік

Презентовано Візію, Місію та Цінності Національного банку

14.09.2015

прес-реліз

 

Сьогодні 14 вересня 2015 року у Києво-Могилянській бізнес-школі було презентовано Візію, Місію та Цінності Національного банку України як основу стратегічного розвитку українського центрального банку та фінансового сектору.

 

Презентація відбулася у форматі відкритої дискусії за участю регуляторів фінансового ринку, економічного блоку уряду, представників банківської спільноти, міжнародних організацій, профільних об’єднань та бізнес-асоціацій.

 

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева розпочала представлення Візії, Місії та Цінностей учасникам відкритої дискусії словами японського прислів’я: «Бачення без дії – мрія, дія без бачення – жах». Так, за словами Голови, Візія Національного банку – сучасний, відкритий та незалежний центральний банк, інтегрований до європейської спільноти центробанків.

 

"Визначення Місії повністю відповідає чинному Закону України "Про Національний банк України". Свою Місію ми вбачаємо у забезпеченні цінової та фінансової стабільності з метою сприяння сталому економічному розвитку України", - наголосила Валерія Гонтарева.

 

Голова Національного банку також представила присутнім Цінності, якими українській центральний банк керується у своїй роботі. "Ценаші "5П" - патріотизм, професійність, прозорість, порядність та партнерство", - розповіла Валерія Гонтарева.

 

У свою чергу заступник Голови Національного банку Владислав Рашкован під час свого виступу нагадав, як відбувалась трансформація українського центробанку. "Спочатку ми проаналізували більше 100 організаційних структуру центральних банків Світу, їх юридичні функції та мандати. Потім взяли за приклад Банк Англіїїх поточний мандат схожий на мандат Національного банку та сфокусувались на ключових функціях регулятора. Ми виділили їх в 4 окремі блоки: пруденційний нагляд, монетарна політика, відкриті ринки, розрахункові операції. Крім того, у нас, звісно, є блок підтримуючих функцій та блок, підпорядкований напряму Голові НБУ. 6 блоків. 6 членів Правління. В Банку Англії теж саме",- сказав заступник Голови.

 

Після виступів Національного банку до дискусії приєдналися запрошені.

 

Викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, співзасновник проекту "Нова країна" Валерій Пекар:

 

"Значення Візії, Місії та Цінностей не варто недооцінювати. Лише коли людина бачить картинку майбутнього, вона готова йти вперед. Такою картинкою є Візія та Місія. Цінності допомагають на цьому шляху".

 

Співзасновник Українського кризового медіа-центру Наталія Попович:

 

"НБУ визначив свої цілі та йде до їх досягнення. Важливо, що Національний банк дійсно знає, як він реформуватиме сектор".

 

Голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек:

 

"Я знав усіх голів нашого центробанку, усі по-різному боролися за незалежність. Проте ви боретесь за інституцію, і вам це вдається".

 

Керівник проекту Канада-МВФ "Розбудова інституційної спроможності Національного банку України" та радник Марко Скреб:

 

працював у багатьох центральних банках, але ніде не бачив такого прагнення провести реформи. Ми - міжнародні організації - допомагатимемо Національному банку у проведенні реформ та досягненні фінансової стабільності настільки потужно, наскільки це можливо".

 

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв:

 

"За трохи більше 12 місяців Національний банк перетворився на сучасну установу і впевнено зможе впоратися з майбутнім спільним завданням впровадження міжнародних стандартів фінансового регулювання. Це обіцяє успішну спільну реалізацію Комплексної програми розвитку фінансового сектора України до 2020 року".

 

Голова правління ПАТКБ "ПРАВЕКС-БАНК" Тарас Кириченко:

 

"Приємно, що люди займаються реформами системно та грамотно. Хотілося б бачити більше конкуренції між різними державними інституціями у реформах. Думаю, що досвід НБУ також допоможе і комерційним організаціям, які потребують трансформації".

 

Нагадаємо, активні трансформаційні процеси у Національному банку розпочались у 2014 році. У 2015 році разом із кардинальною перебудовою організаційної структури, зміною принципів прийняття рішень та ухваленням нової редакції Закону "Про Національний банк України", було проведено Стратегічну сесію Національного банку. У результаті Стратегічної сесії були визначені Візія, Місія, Цінності як основа стратегічного бачення розвитку Національного банку України та банківського сектору у довгостроковій перспективі.

 

Візія, Місія та Цінності опубліковані на сайті Національного банку.

 

Більше про трансформацію Національного банку можна дізнатися з розділу "Трансформація" на сайті Національного банку.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   14.09.2015