Українська | English

Головна » Прес-центр » Пряма мова » Архів » 2016 рік

Коментар директора департаменту відкритих ринків НБУ Сергія Пономаренка щодо ситуації на валютному ринку

Волатильність курсу національної валюти, яка на міжбанківському валютному ринку спостерігається з середини грудня 2015 року і зокрема протягом останнього тижня, є наслідком дисбалансів у попиті і пропозиції валюти, що є невід'ємною складовою режиму гнучкого курсоутворення.

Як раніше зазначалося в офіційних заявах Національного банку Україну, наприкінці і на початку кожного року динаміку курсу традиційно визначають здебільшого сезонні фактори, зокрема велика кількість святкових днів у світі. В періоди, коли вихідні в США збігаються з робочими днями в Україні, надходження валютної виручки  на рахунки українських банків традиційно скорочується і, як наслідок, спостерігається надлишковий попит на іноземну валюту. Тимчасовий вплив цих факторів, зокрема, можна було спостерігати 16, 18 та 19 січня 2016 року.

Відповідно, коли збіг вихідних днів у США з робочими днями в Україні залишився позаду, пропозиція валюти відновилася. Як наслідок, вже другий день поспіль ми спостерігаємо зміцнення гривні.

У випадках такої турбулентності на валютному ринку завдання НБУ – не фіксувати обмінний курс на певному рівні, а знизити його надмірну волатильність, викликану короткостроковими факторами, і допомогти ринку знайти рівноважне значення курсу, визначене фундаментальними факторами. Для цього за режиму гнучкого обмінного курсу НБУ залишає за собою право здійснювати інтервенції на валютному ринку. З метою зниження надмірних коливань курсу з середини грудня, Національний банк провів п'ять аукціонів з купівлі валюти, під час яких придбав 98,9 млн. дол. США, та шість аукціонів з продажу іноземної валюти, під час яких продав валюту на суму 127,3 млн. дол. США. Зокрема, лише протягом останнього тижня під час валютних аукціонів було продано для задоволення потреб клієнтів банків валюту на суму 98,7 млн. дол. США.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   21.01.2016