Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Національний банк України зберігає прогноз інфляції на рівні 12% у 2016 році

04.02.2016

прес-реліз

 

Національний банк України очікує на уповільнення споживчої інфляції до 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року. Такі прогнози відповідають цілям монетарної політики Національного банку. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" (січень 2016 року).

 

Стримуватимуть інфляцію низькі світові ціни на продовольство в умовах обмежених експортних можливостей, подальше зниження інфляційних очікувань та затухання девальваційних ефектів.  Підвищення адміністративно регульованих тарифів все ще продовжуватиме впливати на інфляцію, однак цей ефект буде не таким суттєвим, як у 2015 році.

 

Вагомим чинником дезінфляційного процесу залишатиметься стриманий сукупний попит. Хоча попередні оцінки Національного банку щодо проходження дна падіння в першій половині 2015 року підтвердилися, відновлення економічної активності відбувається повільно. За підсумками 2015 року зниження реального ВВП оцінено на рівні близько 10.5%.

 

У 2016 році економіка відновить зростання за результатам року, але воно буде менш значне, ніж очікувалось у попередньому «Інфляційному звіті». Національний банк переглянув прогноз зростання реального ВВП у поточному році з 2.4% до 1.1%. Це зумовлено реалізацією ризику щодо падіння сировинних цін, про який ми попереджали раніше, погіршенням очікувань щодо темпів зростання світової економіки і новими обмеженнями в торгівлі з Росією (останньому фактору в документі присвячений окремий тематичний бокс). Всі три чинники призведуть до подальшого зниження експорту та збільшення дефіциту поточного рахунку до 2.5 млрд. дол. США (попередній прогноз – дефіцит у розмірі 1.2 млрд. дол. США).

 

Окреслені прогнози передбачено базовим сценарієм, який є найбільш ймовірним. В його основі лежать припущення, що ситуація на сході країни не погіршуватиметься, співпраця з Міжнародним валютним фондом продовжиться, ціни на світових товарних ринках стабілізуються, банки поступово відновлять кредитування. Водночас, у документі розглядаються й інші сценарії.

 

«Інфляційний звіт» відображає бачення Національного банку щодо поточного та майбутнього стану економіки України з акцентом на інфляційному розвитку, що є основою рішень з монетарної політики. Національний банк України публікує звіт щокварталу, починаючи з квітня 2015 року.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   04.02.2016