Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

ПРОСТІР – нове ім’я національної платіжної системи

24.02.2016

прес-реліз

 

Національний банк України обрав назву, логотип та слоган для національної платіжної системи.

 

"Дуже скоро кожна картка української платіжної системи міститиме нову амбіційну назву – ПРОСТІР. Ми обрали цю назву за її змістовність, вона одночасно вказує на простоту здійснення розрахунків у національній платіжній системі та на всеосяжність сфери її застосування – це ті орієнтири, до яких ми прагнемо прийти", – зауважив заступник Голови Національного банку України Яків Смолій, коментуючи оновлену назву Національної системи масових електронних платежів на базі відкритих міжнародних стандартів.

 

Він пояснив, що, обираючи нове ім’я, регулятор звертав увагу на його автентичність, близькість до національних платежів/розрахунків, відсутність повторень та несхожість з іншими назвами, що є на ринку. "Слово "ПРОСТІР" має широке асоціативне значення, має однаково гарний вигляд кирилицею та латиною, його логотип зрозумілий, простий, універсальний. Також ми обрали оригінальний слоган "Прості розрахунки", що вказує на наші амбіційні цілі", – сказав Яків Смолій. Він додав, що фірмовими кольорами залишилися традиційні жовтий та блакитний – кольори українського прапора, що підкреслюють патріотичність національної платіжної системи.

 

"Близько 98% операцій із платіжними картками вітчизняних банків здійснюється на території України, тож логічним, доцільним та безпечним є оброблення всіх внутрішньодержавних платіжних операцій на території України із використанням власної української платіжної системи, до чого закликаємо і всіх гравців трансакційного ринку", – наголосив заступник Голови Національного банку України. На його думку, нове ім’я сприятиме просуванню українського платіжного ПРОСТОРУ на вітчизняний картковий ринок.

 

Як розповів директор Департаменту роздрібних платежів Національного банку України Сергій Шацький, національна платіжна система динамічно розвивається (мережа пристроїв для прийому карток зросла в минулому році до майже 80%, система налічує понад 50 учасників) та здатна повноцінно конкурувати на платіжному ринку.

 

"Це – альтернатива міжнародним платіжним системам, яка дозволяє банкам та їх клієнтам реально скоротити свої витрати", – зауважив він.

 

За його словами, у регулятора багато планів на розбудову українського платіжної системи, серед яких запуск безконтактних платежів, у тому числі із застосуванням мобільних пристроїв; операцій Р2Р-переказів; інструментарію фінансового обліку з можливістю налаштування диференційованих міжбанківських та/або системних комісій залежно від кодів категорій торговців; оплати за вільними реквізитами; розвиток електронної комерції тощо.

 

"Ми передаємо бренд-бук банкам, що мають намір розпочати емісію карток під торгівельною маркою "Український платіжний ПРОСТІР". Водночас ми розуміємо, що для успіху української платіжної системи потрібна не лише нова назва, але й широкий спектр нових та клієнтоорієнтованих послуг для гідного конкурування на картковому ринку", – підкреслив Сергій Шацький та пообіцяв докласти максимум зусиль для цього.

 

 

Довідково

Знак для товарів і послуг "Український платіжний ПРОСТІР" було подано на реєстрацію в Державній службі інтелектуальної власності України.

Національний банк України отримав від Державної служби інтелектуальної власності України Повідомлення про дату подання заявки на знак для товарів і послуг № m 2016 01358 від 29.01.2016.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   24.02.2016