Стара версія
Українська | English

Головна » Фінансова інклюзія » Новини і події

Національний банк України долучився до Всесвітнього тижня грошей

22.03.2016

прес-реліз

 

Національний банк України долучився до заходів у рамках міжнародної події – Всесвітнього тижня грошей. Упродовж трьох днів 15, 16 та 17 березня – на базі експозиції Музею грошей Національного банку України проводилися спеціальні лекції та тренінги з фінансової обізнаності для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл та студентів.

 

У відповідності до завдань цієї міжнародної події, відвідувачі отримали нові знання про грошовий обіг, системи захисту української національної одиниці гривні та технології виготовлення банкнотного паперу. Під час майстер-класів  школярі та студенти мали змогу переконатися, що українська гривня має високий рівень захисту від підробок, а Національний банк України використовує сучасні технології для виготовлення грошей.

 

Лекторами на подіях до Всесвітнього тижня грошей виступили представники Національного банку.

 

У перший день акції, 15 березня, спеціальну лекцію, присвячену захисту національної валюти, провів головний спеціаліст Департаменту грошового обігу Віталій Ковтонюк. Його лекція особливо зацікавила старшокласників своєю практичністю, адже стосувалась того, яким чином можна без спеціальних пристроїв відрізнити справжню купюру від підробної.

 

16 березня до студентів Коледжу комп’ютерних технологій завітав заступник Голови Національного банку України Яків Смолій. Він розповів про захист та виготовлення національної валюти, продемонстрував найважливіші захисні елементи українських грошей на новій банкноті номіналом 100 гривень. Банкнота викликала неабиякий інтерес серед студентів, адже була введена в обіг 9 березня 2015 року та ще не набула великого поширення. Крім того, відвідувачі розпитували заступника Голови Національного банку України про перспективи розвитку грошового обігу та політику регулятора.

 

В останній день заходів, 17 березня, Музей грошей Національного банку України відкрив свої двері для студентів Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Гості музею дізналися про сучасні ознаки захисту банкнот із перших вуст, адже спеціально для участі в заходах завітав заступник директора Фабрики банкнотного паперу Павло Когут. Тема виявилася такою цікавою, що студенти спілкувалися зі спікером на годину довше, ніж було заплановано.

 

На згадку про участь в акції всі учасники отримали невеличкі презенти від Національного банку.

 

Довідково.

 

Global Money Week міжнародна просвітницька акція, спрямована на розширення знань молоді щодо фінансів з метою розбудови впевненого фінансового майбутнього.

 

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   22.03.2016