Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Національний банк закликає Верховну Раду підтримати консолідацію регулювання фінансових ринків

20.04.2016

прес-реліз

 

Національний банк закликає український парламент підтримати проекти Закону України № 2413-а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання  ринків фінансових послуг» та № 2414-а «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг».

 

Ці законопроекти передбачають ліквідацію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та передачу її функцій НБУ та Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦФБР).

 

Наразі недосконалість правової бази регулювання окремих видів небанківської фінансової діяльності стримує інтенсивність розвитку ринків небанківських фінансових послуг, знижує їх інвестиційну привабливість, а також зменшує їх роль у розвитку економіки України в цілому.

 

Так, згідно з законопроектами, нагляд та регуляція ринку страхових, лізингових та факторінгових компаній, кредитних спілок, бюро кредитних історій, ломбардів та інших фінансових компаній перейде до НБУ. До НКЦПФР перейде регулювання недержавних пенсійних фондів та фондів фінансування будівництва і фондів операцій з нерухомістю.

 

Такий розподіл сприятиме більшій прозорості державного регулювання фінансового ринку та оптимізації регуляторного впливу на його учасників. Регулювання наблизиться до стандартів, що діють у банківському секторі із урахуванням найкращих міжнародних практик.

 

«НБУ має всі можливості для одночасного здійснення ефективного нагляду за банківським ринком та ринком небанківських фінансових послуг. Перехід функцій пруденційного нагляду за ними до центрального банку консолідує державне регулювання ринків фінансових послуг, синхронізує підходи та інструменти та підвищить ефективність нагляду за відповідними сферами ринку. Це підвищить захищеність та збільшить довіру до ринку з боку споживачів фінансових послуг»,- зазначив начальник Управління стратегії та реформування банківської системи Національного банку Михайло Відякін.

 

Перехід регулювання небанківський фінансових установ до Національного банку дозволить:

 

         скоротити кількість органів державного нагляду за ринком небанківських фінансових послуг

         очистити ринок від недобросовісних гравців

         запровадити однакові прозорі правила гри

         стимулювати інтенсивний розвиток цього ринку

         збільшити інвестиційну привабливість небанківських фінансових установ

         знизити вартість  надання фінансових послуг споживачам

         збільшити захищеність користувачів фінансових послуг.

 

Зміни, які запровадять законопроекти № 2413-а та № 2414-а, спростять та зроблять більш прозорими прийняття управлінських рішень у цій сфері, покращать умови ведення бізнесу з одночасним посиленням відповідальності суб’єктів ринку.

 

Крім того, законопроектами передбачається скасування Закону України «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати» та Декрету Кабінету Міністрів України «Про довірчі товариства» з метою усунення надмірного регулювання.

 

Нагадаємо, на розгляді Верховної Ради України перебуває більше 20 законопроектів, необхідних для продовження реформи фінансового сектору. Стратегічне значення мають питання захисту прав споживачів фінансових послуг, захисту прав кредиторів, фінансової реструктуризації боргів підприємств та фізичних осіб, консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг, а також протидії відмиванню (легалізації) доходів, одержаних злочинним шляхом. 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   20.04.2016