Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Громадська Рада при Національному банку України (першого скликання) підбила підсумки двох років роботи

23.06.2016

прес-реліз

 

 

У зв’язку із завершенням терміну повноважень Громадської ради при Національному банку України (першого скликання) 22 червня 2016 року відбулося її підсумкове засідання.

 

Як наголосив заступник Голови Національного банку України Яків Смолій, за два роки Громадська рада дійсно стала майданчиком, який відповідає потребам часу, та, зокрема, перший її склад виконав найважчі завдання в кризові для країни, її громадян та банківської спільноти часи.

 

“У період, коли суспільство вимагало належного діалогу з органами державної влади, Громадська рада започаткувала основи такого професійного і демократичного діалогу”, – сказав він.

 

За його словами, Національний банк крок за кроком працює над тим, щоб зробити свої рішення прозорими і зрозумілими, а сам центральний банк – реально підзвітним суспільству.

 

“Маю сподівання, що найтяжчий період кризи залишився позаду, але українська фінансова система все ще вкрай уразлива до зовнішніх шоків та внутрішніх ризиків. Тому в нас амбітні плани на майбутнє. Слід завершити очищення банківського сектору і здійснити його “перезавантаження, стимулювати відновлення банківського кредитування, удосконалити фінансове законодавство, збільшити частку безготівкових розрахунків у країні, перерахував заступник Голови Національного банку України.

 

Яків Смолій подякував складу Громадської ради (першого скликання) за плідну працю впродовж 2014 – 2016 років та побажав їм подальшої ефективної та відповідальної роботи заради спільного майбутнього України.

 

 

Довідково.

 

До складу Громадської ради (першого скликання) входили 11 представників громадських організацій, представник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та три представники банківських асоціацій, а саме:

 

Аржевітін Станіслав Михайлович, Асоціація Українських Банків;

 

Авраменко Ярослава Петрівна, громадська організація “Правдива країна”;

 

Бузмаков Володимир Іванович, всеукраїнська громадська організація “Співтовариство директорів з інформаційних технологій України”;

 

Карпов Олександр Олександрович, “Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем “ЄМА”;

 

Кирпа Юлія Сергіївна, громадська організація “Асоціація правників України”;

 

Кияк Андрій Тарасович, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб;

 

Куракін Павло Геннадійович, харківська обласна громадська організація “Союз “Земляни”;

 

Муляр Мирослава Сергіївна, громадська організація “Центр захисту споживачів фінансових послуг “Фінінфо”;

 

Оліфер Галина Іванівна, Український Кредитно-Банківський Союз”;

 

Паламарчук Антоніна Борисівна, Асоціація Бюро Кредитних Історій;

 

Різник Віталій Сергійович, всеукраїнське громадське об’єднання “Наш захист”;

 

Сторожук Іван Сергійович, громадська організація “Всеукраїнське об’єднання “Ветерани за Україну”;

 

Стрельніков Михайло Вікторович, всеукраїнська громадська організація “Фінансова грамота України”;

 

Цімейко Богдан Андрійович, Незалежна профспілка підприємців м. Києва;

 

Шпек Роман Васильович, Незалежна асоціація банків України.

 

Протягом 2014 – 2016 років Громадська рада провела 26 засідань, розглянула та прийняла понад 100 рішень з актуальних питань у діяльності банківського сектору.

 

Представники Громадської ради брали активну участь у законотворчому процесі та в роботі комітетів Верховної Ради України; працювали у 8 тематичних комісіях та експертних групах; співпрацювали з 16 науково-дослідними установами та вищими навчальними закладами країни, у яких є кафедри банківської справи або фінансового права.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   23.06.2016