Українська | English

Головна » Прес-центр » НБУ FactCheck » Архів » 2016 рік

УТОЧНЕННЯ! Щодо пам’ятної монети "Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу"

Цього тижня у ЗМІ розповсюджено некоректну інформацію щодо випуску обігової монети номіналом 5 гривень у Полтавській області, на якій зображено Крим.

 

Прес-служба Національного банку України уточнює, що це не обігова, а пам’ятна монета, випущена до 72-ї річниці вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу. До цієї дати на Банкнотно-монетному дворі НБУ (м. Київ) було відкарбовано пам’ятні монети номіналом 5 гривень (нейзильбер) та 10 гривень (срібло). Ці монети уведено в обіг 12 травня цього року.

 

Дизайн цих монет розроблювався разом із представниками Державної служби України з питань АР Крим та м. Севастополя. На аверсі монет розміщено карту Кримського півострова, на якій зображено герб кримських татар – тамгу, унизу – колеса паровоза як символ депортації кримськотатарського народу у 1944 році.

 

Пам’ятні монети є дійсним платіжним засобом, вони виходять обмеженим тиражем та їх вартість більша за номінальну. Ці монети не перебувають у звичайному обігу. Зазвичай вони поповнюють колекції нумізматів.

 

Обігових монет номіналами 5 гривень та 10 гривень Національний банк України в обіг не вводив.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   04.08.2016