Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Національний банк України запрошує громадськість до обговорення доцільності зниження граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб

04.08.2016

прес-реліз

 

Національний банк України пропонує встановити граничну суму розрахунків готівкою фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги), а також  фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. гривень та виносить на громадське обговорення проект постанови Правління Національного банку України “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210” (далі – проект).

 

Разом з тим, безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

 

Проект розміщено для громадського обговорення на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України, оскільки відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" він має оприлюднюватися з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.

 

Стратегічним завданням для Національного банк України є підвищення рівня безготівкових платежів в Україні та скорочення обсягів готівкових розрахунків. Це дасть можливість забезпечити стабільні надходжень готівки до банківської системи й прискорити її обіг.

 

Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року передбачено до 2020 року забезпечити рівень готівки в економіці (відношення М0 до ВВП) не вище 12% (у 2014 році цей показник становив 18,1%, а за результатами 2015 року зменшився до 14,6%).

 

Зростання безготівкових розрахунків збільшить надходження фінансових ресурсів суб’єктів національної економіки в банківську систему та підвищить ліквідність банків. Зменшення готівкових розрахунків сприятиме детінізації економіки країни, зростанню надходжень до Державного бюджету України.

 

Нагадаємо, що з метою розширення сфери застосування безготівкових розрахунків та на виконання вимог частини третьої статті 1087 Цивільного кодексу України у 2013 році Національним банком України прийнято постанову “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою” (від 06.06.2013 № 210).

 

Постановою встановлено граничні суми розрахунків готівкою:

10 000 гривень – підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня;

150 000 гривень – фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги);

150 000 гривень – фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

 

Пропозиції та зауваження до проекту постанови Правління Національного банку України “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210” приймаються до 05 вересня 2016 року.

 

Поштова адреса: 04070, м. Київ, Контрактова площа, 2б, Департамент грошового обігу Національного банку України.

Електронна адреса: 11EMIS@U0H0.

 

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   04.08.2016