Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Міжнародні резерви у липні 2016 року залишилися на 36% вищі, ніж рік тому

05.08.2016

прес-реліз

 

За попередніми даними міжнародні резерви України на 01 серпня 2016 року становили 14 млрд. 082 млн. дол. США в еквіваленті. Обсяг резервів зростає четвертий місяць поспіль, але протягом липня приріст був незначний – на 94 млн. дол. США. За останні 12 місяців резерви зросли на 35.7%.

 

Збільшення резервів у липні відбулося насамперед завдяки купівлі Національним банком іноземної валюти для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку та поповнення резервів. Чиста купівля валюти Національним банком протягом місяця становила 257.8 млн. дол. США. Аукціонів з продажу валюти Національний банк протягом липня не проводив.

 

Також нарощуванню резервів сприяло надходження на користь Уряду від розміщення валютних ОВДП на у суму 98.0 млн. дол. США

 

Збільшення резервів відбулося, незважаючи на проведення платежів Уряду з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у сумі 329.7 млн. дол. США. У тому числі 232.8 млн. дол. США було спрямовано на обслуговування та погашення за державними цінними паперами.

 

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3.6 місяці імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій Уряду та Національного банку України.

 

Дані про міжнародні резерви та ліквідність в іноземній валюті складаються та поширюються щомісяця:

не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні;

не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені.

Уточнені дані можна знайти за посиланням: https://bank.gov.ua/doccatalog/document?id=46944.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   05.08.2016