Українська | English

Головна » Прес-центр » НБУ FactCheck » Архів » 2016 рік

УТОЧНЕННЯ! Щодо мітингу біля приміщення Національного банку

Сьогодні деякі ЗМІ поширили інформацію, що під стінами Національного банку України відбувся мітинг "ошуканих вкладників банку "Михайлівський", які вимагають повернути свої кошти.

 

Прес-служба Національного банку уточнює, виплати вкладникам банку "Михайлівський" розпочалися з 15 липня цього року. На сьогодні вже виплачені 93% від загальної суми виплат. Усі вкладники банку відповідно до законодавства України отримують до 200 тис. грн. відшкодування від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (Фонд). Виплати суми гарантованого відшкодування здійснюються через відділення шести великих банків-агентів з розгалуженою мережею: ПАТ "ПУМБ", ПАТ КБ "ПРАВЕКС-БАНК", ПАТ "КРЕДОБАНК", ПАТ "АЛЬФА БАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", ПАТ "БАНК КРЕДИТ ДНІПРО".

 

Зауважуємо, що більшість мітингувальників під стінами Національного банку України не є вкладниками банку "Михайлівский", а переважно - клієнти фінансових компаній ТОВ "Індивідуальний розрахунковий центр" (ІРЦ) та ТОВ "Кредитно-інвестиційний центр". Ці компанії не були офіційно пов'язані з банком "Михайлівський". Регулятором діяльності цих компаній виступає Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг). Національний банк та Фонд наразі не мають жодного впливу на їх діяльність.

 

Вклади клієнтів фінансових компаній згідно із законодавством України не гарантуються.

 

Особи, які не погоджуються з рішенням Фонду, відповідно до законодавства України мають право звернутися до суду.

 

Докладніше про ситуацію з вкладниками банку - в інтерв’ю заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Андрія Оленчика: http://newsradio.com.ua/2016_07_27/JAk-ob-krali-vkladnik-v-banku-Mihajl-vskij-Komentar-Olenchika-5511/

 

 

Нагадаємо, Національний банк у червні цього року звернувся до правоохоронних органів з проханням розібратися в діях керівництва та топ-менеджменту банку "Михайлівський". Пізніше Фонд також направив правоохоронцям 4 заяви про вчинення кримінальних злочинів посадовими особами цього банку на суму майже 2 млрд грн.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   09.08.2016