Українська | English

Головна » Прес-центр » НБУ FactCheck » Архів » 2016 рік

МАНІПУЛЯЦІЯ! УКБС неправильно трактує дані звіту Європейської Банківської Установи

Асоціація "Український Кредитно-Банківський Союз" розмістила на своїй сторінці заяву, де звинувачує в некомпетентності співробітників Нацбанку, посилаючись на те, що методичні рекомендації Європейської Банківської Установи (EBA) щодо оцінки відповідності керівників банків, які, зокрема, використовує Національний банк як орієнтир при удосконаленні законодавства "практично не працюють в країнах ЄС (як свідчить звіт ЕВА)".

 

Пресс-служба НБУ офіційно повідомляє, що таке ствердження є маніпулятивним.

 

У своєму звіті 2015 року про результати аналізу виконання вказаних рекомендації ЕВА констатує, що більшість країн повністю або у значній мірі виконує рекомендації ЕBA 2012 року. Дослівно: "Overall, the peer review results indicate that CAs 'largely' or 'fully apply' the EBA Guidelines". Далі у звіті наведено статус виконання рекомендацій по країнах, з якого вбачається, що такі країни, як Великобританія, Бельгія, Франція, Німеччина, Нідерланди, країни Прибалтики практично повністю виконують рекомендації ЕВА.

 

Тому у фразі: "практично не працюють в країнах ЄС" УКБС відверто маніпулює Звітом ЕВА.

 

Насправді, у звіті зроблено висновок, що методичні рекомендації не призвели до повної уніфікацїі регулювання відповідних питань, а тому вони потребують удосконалення. При цьому Національний банк орієнтується на такі рекомендації щодо вдосконалення при розробці своїх нормативних актів.

 

Прес-служба вважає розміщення цієї заяви УКБС провокативним та спрямованим на дискредитацію роботи Національного банку.

 

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   12.08.2016