Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Національний банк України проведе публічні аукціони з продажу золотих пам’ятних монет

15.08.2016

прес-реліз

 

Національний банк України реалізує весь тираж золотих пам’ятних монет “25 років незалежності Україниˮ на аукціонах Універсальної товарної біржі “Контрактовий дім УМВБˮ.

 

“Проведення таких публічних аукціонів сприятиме підвищенню прозорості та ефективному розвитку вітчизняного нумізматичного ринкуˮ, - зауважив заступник Голови Національного банку Україні Яків Смолій.

 

За його словами, перевагами цього механізму є:

- формування справедливої ринкової ціни на пам’ятні монети;

- забезпечення рівного доступу до торгів всіх, хто бажає придбати пам’ятні монети;

- виключно безготівкова форма розрахунку за придбану продукцію;

- додатковий канал реалізації пам’ятних монет та сувенірної продукції Національного банку.

 

Він додав, що проведення аукціонів для продажу нумізматичної продукції є загальною світовою практикою. Національній банк України також здійснював подібні аукціони (зокрема у 2009 – 2011 роках).

 

Перший аукціон, на якому Національний банк запропонує для продажу частину золотих пам’ятних монет “25 років незалежності Україниˮ, відбудеться 17 серпня 2016 року о 12.00.

 

Національний банк України акцентує увагу, що золоті пам’ятні монети “25 років незалежності Україниˮ будуть реалізовуватися виключно шляхом проведення аукціонів, що відбуватимуться у м. Києві. Реалізація цих монет у регіональних підрозділах Національного банку України та банках-дистриб’юторах не відбуватиметься.

 

Розрахунок за придбані монети здійснюватиметься лише у безготівковій формі (детальний порядок розрахунків викладено у Регламенті проведення аукціонів з продажу пам’ятних монет України та сувенірної продукції на Універсальній товарній біржі “Контрактовий дім УМВБˮ).

 

З умовами участі в цьому аукціоні можна ознайомитися на офіційному сайті біржі.

 

Про проведення наступних аукціонів Національний банк України та Універсальна товарна біржа “Контрактовий дім УМВБˮ завчасно повідомлятимуть на своїх офіційних сайтах.

 

Довідково.

Національний банк України 17 серпня 2016 року вводить в обіг золоту пам’ятну монету “25 років незалежності Україниˮ. Монета має номінал 250 гривень, її виготовлено із золота 900 проби, категорія якості карбування “спеціальний анциркулейтед, маса дорогоцінного металу в чистоті – 62,2 г, діаметр – 42,0 мм. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби – Au 900, маси в чистоті – 62,2 і логотипом Банкнотно-монетного двору Національного банку України. Елемент оздоблення – емаль.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   15.08.2016