Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Відбувся перший аукціон з продажу золотих пам’ятних монет "25 років незалежності України"

17.08.2016

прес-реліз

 

Національний банк України 17 серпня 2016 року ввів у обіг пам’ятні монети, присвячені 25-річчю незалежності України:

 

-         золоту монету  номіналом 250 гривень“25 років незалежності Україниˮ;

-         срібну монету номіналом 20 гривень “25 років незалежності Україниˮ

-    набір з чотирьох пам’ятних монет з нейзильберу – “Київська Русь”, “Галицьке королівство”, “Козацька держава” та “25 років незалежності України”.

 

Авторами ескізів всіх цих монет виступили київські художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

 

Увесь тираж золотих пам’ятних монет “25 років незалежності Україниˮ буде реалізовано на аукціонах Універсальної товарної біржі “Контрактовий дім УМВБˮ.

 

Сьогодні відбувся перший аукціон, на якому Національний банк запропонував для реалізації п’ятдесят золотих пам’ятних монет.

 

Перед початком аукціону заступник Голови Національного банку Україні Яків Смолій розповів учасникам торгів про монети, запропоновані для реалізації.

 

“Акт проголошення незалежності, прийнятий Верховною Радою України 24 серпня 1991 року, став для нашого народу доленосним історичним документом, який відобразив віковічні прагнення українців до створення самостійної, соборної, суверенної і демократичної України, – сказав він. – Національний банк напередодні ювілейної 25-тої річниці незалежності нашої держави вводить в обіг серію з шести пам’ятних монет, які репрезентують етапи становлення та розвитку нашої держави упродовж тисячоліттяˮ.

 

Яків Смолій також зауважив, що проведення таких публічних аукціонів сприятиме підвищенню прозорості та ефективному розвитку вітчизняного нумізматичного ринку.

 

Під час сьогоднішнього аукціону придбано сорок п’ять золотих пам’ятних монет “25 років незалежності Україниˮ. Максимальна ціна придбання монети у ході аукціону становила 163 306 гривень, мінімальна – 123 306 гривень. Загальна вартість придбаних сьогодні золотих пам’ятних монет сягнула майже 6,5 млн. гривень.

 

Детальні результати аукціону оприлюднені на офіційному сайті Універсальної товарної біржі “Контрактовий дім УМВБˮ.

 

Про проведення наступних аукціонів Національний банк України та Універсальна товарна біржа “Контрактовий дім УМВБˮ завчасно повідомлятимуть на своїх офіційних сайтах.

 

Водночас наголошуємо, що набір монет з нейзильберу та срібні монети “25 років незалежності Україниˮ, як і раніше, можна придбати у регіональних представництвах Національного банку України та у відділеннях банків-дистриб’юторів: ПАТ Державний ощадний банк Україниˮ та ПАТ АБ УКРГАЗБАНКˮ.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   17.08.2016