Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Нацбанк нормативно врегулював функціонування системи BankID

02.09.2016

прес-реліз

 

У межах реалізації Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року Національний банк затвердив порядок функціонування Єдиної національної системи електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID. Цим порядком урегульована взаємодія банків із системою BankID НБУ та суб’єктами надання адміністративних послуг, а також визначені умови та порядок підключення абонентів до системи BankID.

 

Порядок затверджено постановою Правління Національного банку України №378 від 30 серпня 2016 року "Про затвердження Положення про Єдину національну систему електронної дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID Національного банку України".

 

"Прийняттям цього нормативного акту НБУ врегульовує взаємодію між учасниками у межах системи BankID з метою розвитку електронного врядування в Україні. Наступним етапом проекту має стати використання системи BankID для ідентифікації клієнтів банків з метою отримання разом із адміністративними також і банківських послуг", - зазначив директор Департаменту інформаційних технологій Володимир Нагорнюк.

 

До системи BankID вже підключено портал Міністерства юстиції України, Єдиний державний портал адміністративних послуг Міністерства економічного розвитку та торгівлі, а також портал адмінпослуг міста Львова.

 

Банками-учасниками системи стали: АТ «Ощадбанк» та ПАТ "Перший Український Міжнародний Банк" (ПУМБ). Подали заявки на підключення: АТ "ОТП Банк", АТ "УкрСиббанк", ПАТ "Укрсоцбанк" (UniCredit Bank).

 

Зазначимо, що НБУ не обмежує коло учасників системи та зацікавлений у приєднанні максимальної кількості учасників ринку до єдиної національної системи BankID.

 

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   02.09.2016