Українська | English

Головна » Інформаційні матеріали » Офіційні повідомлення » Архів » 2016 рік

Національний банк уточнив умови видачі банкам та НФУ ліцензій на здійснення валютних операцій

06.09.2016

 

 

З 12 вересня 2016 року банки зможуть здійснювати технічне переоформлення наявних у них генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій без зазначення у ліцензіях інформації про своє місцезнаходження. Зміна місцезнаходження банку чи  небанківської фінансової установи (НФУ)  також не потребуватиме  отримання нової генеральної ліцензії.

 

Окрім того, Національний банк доповнив перелік підстав для відмови банкам у наданні та відкликанні генеральних ліцензій. Так, регулятор має право відмовити банківській установі   в наданні генеральної ліцензії, зокрема у разі:

 

·          застосування до банку заходів впливу або штрафних санкцій під час розгляду клопотання банку про надання генеральної ліцензії;

·          визнання Національним банком структури власності банку непрозорою;

·          визнання банку проблемним.

 

Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України № 380 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

 

Цією постановою внесені зміни до Положення про порядок надання банкам і філіям іноземних банків  генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 серпня 2011 року № 281. Також змінено Положення про порядок надання небанківським фінансовим установам, національному оператору поштового зв'язку генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 09 серпня 2002 року № 297.

 


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   06.09.2016