Стара версія
Українська | English

Головна » Прес-центр » Новини » Архів » 2016 рік

Правоохоронці в серпні активізували співпрацю з НБУ щодо розслідувань правопорушень у банківській сфері

12.09.2016

прес-реліз

 

Національний банк України за січень-серпень 2016 року 101 раз у встановленому порядку надавав тимчасовий доступ до документів у межах розслідування кримінальних правопорушень, вчинених у банківській сфері. Зокрема, у серпні такий доступ надавався 21 раз (що вдвічі більше ніж у липні - 11 разів). У тому числі, з ініціативи:

Генеральної прокуратури - 13 разів;

Національного антикорупційного бюро (НАБУ) – 5 разів;

Національної поліції України – 1 раз;

СБУ - 2 рази.

 

У серпні найбільше зросла кількість ухвал суду, за якими Національним банком надано доступ до документів Генеральній прокуратурі. Запитів на такий доступ від ГПУ у серпні Нацбанк отримав у 6.5 разів більше ніж у липні (2 рази).

 

"Збільшення відпрацьованих ухвал суду свідчить про ріст кількості кримінальних проваджень щодо правопорушень, здійснених у банківській сфері, у тому числі кримінальних проваджень, зареєстрованих Генеральною прокуратурою. Маємо надію, що правоохоронні органи найближчим часом зможуть довести до суду найбільш резонансні справи про доведення до банкрутства банків їх власниками і керівниками та готові й надалі до активної співпраці з правоохоронними органами в межах законодавства", - зауважила в.о заступника Голови Національного банку Катерина Рожкова.

 

Нагадаємо, у березні 2015 року парламент України ухвалив Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов'язаних із банком осіб", яким запроваджено кримінальну відповідальність керівників та власників банку за вчинення дій, що призвели до віднесення банківської установи до категорії неплатоспроможних, якщо це завдало великої матеріальної шкоди державі або кредиторам.


  На початок сторінки  
 
Остання модифiкацiя   12.09.2016